ČO VÁM PONÚKA PRÍSTROJ PRE ODPUDZOVANIE VTÁKOV?

Na akom princípe tento odpudzovač pracuje, aké je jeho využitie a čo všetko by ste mali o ňom vedieť? Predstavujeme vám vyhľadávaný produkt, s pomocou ktorého vyženiete nevítaných spevavcov z vašej záhrady, dvora alebo okolia vašej domácnosti.

Výhody a fungovanie odpudzovača

Nasťahovali sa vám vtáci do záhradného altánku, pod strechu rodinného domu, zanášajú vašu terasu alebo balkón svojim trusom či poškodzujú fasádu vášho príbytku? Nemusíte rozmýšľať nad komplikovanými alebo neetickými riešeniami vášho problému, vyskúšajte radšej inovatívnu ukážku modernej technológie, akou je plašič vtákov. Zariadenie vyrábané v Českej republike je zdrojom ultrazvukových signálov, ktoré vadia citlivému vtáčiemu sluchu bez potreby spôsobiť vtáctvu škodu na zdraví. Po inštalácii s uhlom 140 stupňov sa pod vplyvom zvukov jednoducho vtáky prestanú približovať do blízkosti plašiča, ktorý je účinný v dosahu 40 metrov.

Pre profesionálny odpudzovač vtákov sú cieľovou skupiny predovšetkým spevavce, či už máme na mysli holubov, škorce, drozdy, vrabcov alebo havrany. Automatickým spôsobom mení postupne svoju frekvenciu aj výkon, vďaka čomu nielen zvyšuje svoju efektivitu, ale zároveň aj zaručuje, že si vtáky časom na signál nezvyknú. Vyznačuje sa odolnosťou voči vlhkosti, pre maximálnu účinnosť a čo najdlhšiu životnosť je však vhodné, aby bol prístroj nainštalovaný v lokalite, kde je chránený pred priamym dosahom dažďa alebo snehu, keďže tieto faktory by ho mohli poškodiť alebo oslabiť jeho pôsobenie.

Užitočné rady na záver

Netreba zabúdať na fakt, že podobné plašiče vtákov sú napájané prostredníctvom sieťového napájacieho zdroja, ktorý vám odporúčame objednať si spolu so zvoleným plašičom. Intenzitou svojho signálu vymedzujú oblasti, v ktorých sa vtáctvo zdržiava a vytvárajú tak chránený priestor okolo vášho domova. Pre ľudí je signál takéhoto prístroja slabo počuteľný len v jeho blízkosti, môže však vplývať na vašich domácich miláčikov, nemali by sa preto v jeho okolí pohybovať a plašič nie je vhodné nainštalovať neďaleko psích kotercov alebo zvierat v uzatvorenom priestore.