Zakladáte spoločnosť? Ušetrite čas aj peniaze

Ako mladému podnikateľovi sa vám zíde každá minúta a každé jedno euro na to, aby ste mohli rozvíjať svoj biznis a poriadne ho rozbehnúť. Pretože začiatky bývajú najťažšie, tu je niekoľko rád, vďaka ktorým získate čas a peniaze navyše. Hovorí sa, že čas sú peniaze, takže ak sa tohto budete držať, budete mať dosť všetkého na rozvoj vašej spoločnosti. V prvom rade sa spýtajte sami seba – potrebujem kanceláriu?

 

Nepotrebujete kanceláriu?

Nie každý podnikateľ potrebuje kanceláriu, niektorí pracujú z domu, iní v teréne. No keď nie sú vlastníkmi žiadnej nehnuteľnosti, ktorú by použili ako registračné sídlo svojej spoločnosti, rozhodnú sa prenajať si kanceláriu za stovky eur len preto, aby mali adresu do ORSR. Rozhodnutie prenajať si virtuálne sídlo vám pomôže ušetriť stovky eur mesačne. Neplatíte za priestory, ktoré nepoužívate, ale iba za adresu, ktorú si zapíšete do obchodného registra a pracujete z domu alebo v teréne. Bez toho, aby ste vyhadzovali peniaze z okna.

 

Založenie spoločnosti

Zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným trvá približne dva týždne. Dva týždne plné behania po úradoch, vyplňovania formulárov, zháňania kolkov a neuveriteľnej byrokracie. Napríklad v takom Estónsku si môžete založiť firmu za pár minút z domu cez internet. Tu sa byrokracii nemôžete vyhnúť, no môžete využiť služby externej firmy, ktorá to urobí za vás a vy tieto dva týždne využijete oveľa efektívnejšie – rokovaniami s obchodnými partnermi, oslovením potencionálnych klientov či prepracovaním biznis plánu.

 

Nechcete čakať dva týždne? 

Hoci tieto dva týždne nemôžete nijako obísť, existuje spôsob, vďaka ktorému môžete začať podnikať okamžite. Predaj spoločnosti špecializovanou firmou vám umožní kúpiť si už existujúcu firmu a bez akéhokoľvek čakania smiete začať podnikať. Aj takto môžete využiť svoj čas a peniaze na maximum. Prvé kroky sú dôležité, a keď rozbehnete biznis, potom toho času veľa naozaj mať nebudete, skúste to teda aspoň na začiatku.

 

FOTO:  © Syda Productions / Dollar Photo Club