Plastové okná či dvere: 2 dôvody, prečo je to dobrá voľba

Máte v pláne vymeniť okná, respektíve dvere a rozhodujete sa, z akého materiálu by mali byť? V dnešnej dobe je na výber hneď viacero možností, najčastejšie si však majitelia bytov, domov alebo komerčných priestorov vyberajú medzi plastovými a drevenými oknami.

Ak ste stále nerozhodní, tu sú dva jednoznačné dôvody, vďaka ktorým sa možno ľahšie prikloníte na stranu plastových dverí a okien.

Prvý dôvod: Cena

Otázka financií je u väčšiny z nás na prvom mieste, aj preto mnoho ľudí uprednostní práve plastové okná. Vo všeobecnosti stále platí, že cena plastových okien je v porovnaní s drevenými či hliníkovými verziami o čosi nižšia. Je to predovšetkým kvôli cene samotného plastu, ktorý je možné veľmi rýchlo zhotoviť.

Názor, že by boli plastové okná v Bratislave či kdekoľvek inde lacnejšie z dôvodu nižšej kvality či odolnosti plastov, je už dávno prekonaný. V súčasnosti sú totiž špičkové plastové okná kvalitatívne celkom porovnateľné s oknami z akýchkoľvek iných materiálov.

Druhý dôvod: Dizajn

Niekto možno povie, že vzhľadu dreva na oknách či dverách sa nič nevyrovná. Oproti tomu však stojí moderný plast, s priam nekonečnými možnosťami a variáciami, na ktorý nedajú dopustiť milovníci netradičných, ľahko udržateľných dizajnov.

Skutočne, plastové okná i dvere ponúkajú nespočetne veľa možností dizajnov, v porovnaní s tradičným drevom je to bezkonkurenčne pestrejšia ponuka, na výber je prakticky neobmedzená paleta farieb a dekorov, v ktorých je možné plastové okná aj dvere zhotoviť.

Hoci stále prevláda klasická biela, respektíve imitácie dreva, možnosti sú omnoho farebnejšie, stačí si len vybrať a popustiť uzdu fantázii.

Argument, že vďaka náterom možno meniť farbu aj iným materiálom okien i dverí, je trochu zavádzajúci. Predsa len, plastové okná sú vo všetkých farebných odtieňoch takmer bezúdržbové, kým lak a náter drevených okien je nutné minimálne čas od času obnoviť, inak praská a odlupuje sa.