5 najčastejších chýb pri kúpe matraca

Matrac do postele síce nekupujeme každý deň, ale práve preto by sme sa mali rozhodnúť správne. Ide o dlhodobú investíciu, pri ktorej sa neoplatí pozerať len na cenu, ale hlavne na kvalitu a dôležité parametre.

Na čo pri kúpe nezabudnúť

Ľudia robia veľa chýb, ktoré si uvedomia až vtedy, keď je už neskoro. Jednou z nich je, že väčšina nezohľadňuje pri kúpe matraca polohu, v ktorej spia. Hoci každý z nás sa cez noc premiestňuje a otáča, vždy máme jednu polohu, v ktorej sa nám spí najlepšie. Je rozdiel, či uprednostňujeme polohu na bruchu, chrbte alebo boku, pretože to má vplyv nielen na naše sny, ale aj spánok a teda celkové zdravie. Ak preferujete polohu na chrbte alebo bruchu, vhodný je pre vás tvrdší matrac. Naopak tí, ktorí často ležia na boku, by sa mali rozhodnúť skôr pre mäkší výrobok, pretože ramená sa do neho prirodzenejšie zaboria.

Ďalšou častou chybou je nezohľadňovanie hmotnosti. Tí, ktorí majú vyššiu váhu by mali jednoznačne spať na tvrdšom matrace, pretože by sa do neho zaborili viac, ako je dobré. Rovnako treba zohľadniť aj výšku človeka a tí menší by mali jednoznačne spať na tvrdšej podložke.

Hoci je matrac základnou podložkou, na ktorú si večer ľahneme, dôležitou súčasťou postele je aj rošt. Nie je totiž jedno, ako ich skombinujeme, pretože práve táto dvojica má vplyv na náš celkový spánok. Ak máte doma posteľ s pevnou doskou, určite si zaobstarajte matrac, ktorý dokáže dýchať. V opačnom prípade by ste zamedzili jeho prevzdušňovaniu, čím by sa v ňom v dôsledku nadmernej vlhkosti tvorili roztoče a iné baktérie.

Dôležitým parametrom pri kúpe matraca je aj jeho výška, ktorá sa niekedy môže zdať nepodstatná. Základom je mať matrac vysoký podľa rámu postele, pričom ideálom je, aby nevyčnieval a ani nebol utopený.

Manželská posteľ s dvomi matracmi

Možno sa to zdá nereálne, no veľkou chybou ľudí je, ak si do manželskej postele kúpia jeden spoločný matrac alebo dva rovnaké. Každý jeden z nich má úplne inú postavu, obľubu v tvrdosti, či spiacu polohu a preto by mal mať každý človek matrac prispôsobený presne jeho potrebám. Na trhu ale nájdeme aj špeciálne manželské matrace, ktoré sú prispôsobené daným osobám tak, aby si každý zvolil tú správnu. Je len na vás, aký matrac si nakoniec vyberiete, no predtým, ako si ho zoberiete domov zohľadnite niekoľko faktorov. Výborným riešením je matrac materasso, ktorý je zárukou kvality a spokojnosti. Kúpa a ani predaj matracov nie je každodennou záležitosťou, preto im venujte dostatok času.