Aj vy máte pocit, že deti rastú príliš rýchlo?

Myslím, že všetky ženy na svete zbožňujú nakupovanie. Je jasné, že žena v obchode s oblečením, rovná sa, poloprázdna peňaženka. Ale čo takto mamičky? Viete, že maminky nakupujú omnoho častejšie a viac? Áno, nie len pre seba, ale hlavne pre svoje deti. Obuv Rak nesmie chýbať, tutu sukničky pre malé princezné, tričká s autíčkami pre mladých frajerov a prezuvky do škôlky či školy. Detské oblečenie a topánočky sa nakupujú naozaj často, deti rastú ako z vody a preto je náročné držať krok s ich šatníkom.

1393_250Pokiaľ nie ste pripravení, zistíte, že vašej ratolesti nemáte dať čo na seba. Toto je asi jeden z dôvodov, prečo my maminky nakupujeme viac pre svoje deti než pre seba, chceme, aby bolo vždy na čo s ich šatníku a skrini siahnuť a obliecť. Keď idem do obchodu s oblečením ja, prebehnem oddelenie pre dámy a skončím pri výpredaji detských modelov šiat. Vždy na konci zimnej sezóny nakúpim tričká s dlhým rukávom, nohavice či zimnú bundičku, o jedno až dve čísla väčšie ako je v danej chvíli treba, aby som mala v predstihu nakúpené nejaké základné veci na ďalšiu pani zimu. A na konci leta robím znovu to isté.

Nakupujem letné tričká a kraťasky, aby sme o rok v skrini našli to čo práve potrebujeme. Ja viem, niekto si možno myslí, že je to zbytočné, veď nakúpim vtedy keď budeme veci potrebovať, ale ja som si osvojila tento praktický systém. Na jednej strane ušetrím, preto výpredaje zľavy mi poskytnú väčšiu možnosť nákupov a na strne druhej som pripravená a nezaskočí ma, že sa naša dcérka nezmestí do ničoho čo jej šatník obsahuje. Je to tak trochu paradox, moja skriňa nie je ani z ďaleka taká plná, ako skriňa mojej dcérky a samozrejme, na chodbe si už nie kam odkladať topánky, pretože sandálky a botasky veľkosti 24 zaberajú kopu miesta. Čo by sme ale pre naše deti neurobili.