Nie je krb ako krb. Čo všetko súčasný trh ponúka?

Premýšľate, že si zaobstaráte krbové kachle, prípadne otvorený krb? No netušíte, aký je medzi jednotlivými modelmi rozdiel? V prvom rade musíme podotknúť, že nie je krb ako krb. Hoci všetky varianty navodia v interiéri romantickú atmosféru, je nevyhnutné vyberať nielen podľa dizajnu, ale aj podľa ostatných parametrov.

Pravdepodobne už máte pred očami dlhé zimné večery, ktoré trávite u ohňa. Samozrejme, krb v takom okamihu príjemne zahreje. Drevo je navyše lacnejší variant než elektrina či plyn. Aký zdroj tepla zaobstarať teda do vášho domu? Záleží na niekoľkých faktoroch.

Hlavný rozdiel je v ohnisku

Ak ste sa zamilovali do klasického krbu s otvoreným ohňom, mali by ste vedieť, že u neho nemožno príliš dobre regulovať výkon. Akonáhle v ňom zakúrite, tak proste kúrite. Kým krbové kachle umožňujú znížiť prívod vzduchu, a tým zmierniť intenzitu horenia. V miestnosti sa tak zníži teplota a predĺži sa spaľovanie dreva, čo oceníte najmä cez noc. Znamená to teda, že krb je vhodný do rodinných domov, kde nebude predstavovať hlavný zdroj tepla. Kým krbové kachle sú určené do nehnuteľností, kde budú slúžiť ako primárny spôsob vykurovania.

Prečo sú krbové kachle žiadanejšie?

Hoci je súčasný trh rozmanitý, najžiadanejším variantom sú krbové kachle, lebo sú charakteristické nižšou spotrebou dreva. Keďže sa snažia domácnosti čo najviac ušetriť, tak na úsporu kuriva počujú. Výrobcovia navyše ponúkajú kachle v mnohých prevedeniach, a tak si na svoje príde naozaj každý, či už preferujete rustikálny štýl, alebo skôr modernosť. Vybrať si môžete medzi pecami liatinovými, kachľovými a smaltovanými.

Ak hľadáte špecialistu, ktorý sa venuje krbovým kachliam a krbom, odporúčame pozrieť sa do pestrej ponuky spoločnosti ZOP krby. Spokojní budete nielen so širokým produktovým portfóliom, ale aj s cenovou politikou firmy.