Poznáte výhody virtuálneho sídla?

Začínajúci podnikatelia to nemajú vôbec jednoduché. Okrem toho, že na trhu je obrovská konkurencia, ani legislatíva im veľmi neuľahčuje začiatky ich biznisu. Ak ide o vaše prvé zakladanie spoločnosti, pripravte sa na to, že pocítite „krásu“ slovenskej byrokracie – behanie po úradoch, formuláre, dlhé rady, neochotní úradníci a ak všetko klapne, do dvoch týždňov by ste mohli mať založenú firmu. A už musíte začať myslieť ekonomicky. Už ste počuli o virtuálnom sídle?

Čo je virtuálne sídlo

Mnoho začínajúcich podnikateľov nemá žiadnu nehnuteľnosť, ktorú by využilo ako svoje registračné sídlo firmy v ORSR, a tak tento problém riešia prenájmom predražených kancelárií, aj keď ich nepotrebujú, len preto, aby mali adresu, ktorú si môžu zapísať do obchodného registra. A práve tento problém vyrieši virtuálne sídlo. Miesto stoviek eur mesačne môžete platiť poplatok už 11 €/mesačne a získate adresu, ktorú budete môcť využiť ako sídlo vašej firmy. Samozrejme v cene sú aj služby ako preberanie korešpondencie a následné informovanie o nej.

Pre koho je virtuálne sídlo určené

Virtuálne sídlo nemôže oceniť každý, nie je vhodné pre veľké firmy, ktoré potrebujú mať svojich zamestnancov v kanceláriách. No ak pracujete z domu alebo sa pohybujete v teréne, budete si pochvaľovať. Virtuálne sídlo je výhodné aj pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú mať spoločnosť so slovenskou adresou, no nepotrebujú mať kancelárske priestory.

Výhody virtuálneho sídla

Jednou z hlavných výhod sídla je veľká mesačná úspora nákladov oproti kancelárskym priestorom. Okrem toho je tu bonus pre začínajúcich podnikateľov, pretože sídla firmy OnlineInvest.sk nájdete na prestížnych bratislavských adresách, vďaka čomu získate určitú prestíž ešte predtým, ako si stihnete vybudovať svoje vlastné dobré meno. Nezanedbateľnou výhodou je aj to, že daňová kontrola chodí do firiem s bratislavskou adresou až 10-krát menej často ako do spoločností so sídlom v ktoromkoľvek inom okrese. Využijete výhody virtuálneho sídla?