Ako si vybrať strešný box na auto.

Či už ste víkendový nadšenec výletov, ktorý potrebuje ďalší úložný priestor alebo dobrodružný cestovateľ na dlhšie obdobie a diaľku, tento článok vám pomôže pri výbere správneho strešného boxu.

Druh úložného priestoru a objem

V prvom rade ide o to, na čo budete box používať. Ak potrebujete priestor na lyže, vhodné sú dlhé a úzke boxy. Ak často chodíte kempovať alebo jednoducho potrebujete do boxu uložiť veľké množstvo vecí, vhodnejšie budú väčšie boxy. No najlepšou voľbou sú boxy so všeobecným tvarom, ktoré využijete počas celého roku. Pri objeme ide o váš úsudok.

Spotreba paliva

Možno by sa mohlo zdať, že pridaním veľkého boxu na strechu auta sa vám zvýši spotreba paliva. V tomto prípade je to však tak, že to závisí od štýlu šoférovania vodiča. Každý ma iný štýl šoférovania a to je najväčší faktor, ktorý dokáže ovplyvniť spotrebu s boxom na streche alebo bez neho.

Frekvencia používania

Na základe frekvencie používania si viete vybrať box s ľahšou alebo zložitejšou montážou. Ak potrebujete box na dlhodobé používanie nepotrebujete box s jednoduchou montážou, nakoľko ho budete mať na aute dlhodobo. Naopak, ak cestujete na kratšiu dobu a viete, že box budete dávať za pár dní dole zo strechy auta, vhodnejší bude box s jednoduchou montážou.

Kompatibilita s autom

Vzhľadom na rozmery vášho auta sú boxy, ktoré lepšie alebo horšie pasujú na vaše auto. Väčšina boxov má univerzálne inštalačné systémy, avšak niekedy je dostupnosť do boxu na jednom aute zložitejšia, ako pri inom aute. Napríklad na Opel Insignia sa hodí iný strešný box ako na Opel Grandland vzhľadom na veľkosť a rozmery auta.