Štýlový domov vďaka svietidlám

Stavebný boom v poslednom čase priniesol na Slovensko množstvo nových domov. Niektoré z nich už zvonku vyzerajú naozaj štýlovo a moderne a iné zase na prvý pohľad pripomínajú klasiku. Je však jedno aký štýl domu máte, svietidlá sú v každom prípade dôležitým prvkom, ktoré dokážu dojem z interiéru i exteriéru nielen vylepšiť, ale aj pokaziť.

Na čo si dať pozor

Je veľa vecí, ktoré môžu pokaziť dojem z interiéru. Ide napríklad o nevhodne zvolené interiérové svietidlá, ktoré svojim štýlom vôbec nezapadajú k ostatnému vybaveniu domácnosti. Je síce pravda, že dnes je moderná kombinácia starého a ultra moderného, avšak ani s tým to netreba preháňať. A ak vôbec neviete ako sa takéto kombinovanie robí, radšej to bez rady odborníka ani neskúšajte.

Veľmi dôležité je však zvoliť aj dobrý typ svietidiel a ich vhodné množstvo tak, aby ste mali osvetlené všetko podľa potreby. Pri kresle, na ktorom si čítate knihu totiž potrebujete intenzívnejšie svetlo ako napríklad na pohovke, z ktorej sledujete televíziu a podobne.

Dbajte na kvalitu

Nech už si zvolíte akýkoľvek typ a štýl svietidiel, nezabúdajte vždy na to, že kvalitné svietidlá vám budú slúžiť dlhé roky, a preto sa do nich oplatí investovať. Úspora pár eur na menej kvalitných svietidlách totiž môže znamenať, že dané svietidlo budete musieť vymeniť už o pár rokov a v konečnom dôsledku tak zaplatíte viac.

Veríme, že pri zariaďovaní svojho interiéru svietidlami nebudete nakupovať bezhlavo to, čo sa vám momentálne zapáči, ale že si takýto dôležitý prvok domácnosti vopred dobre premyslíte a vytvoríte si tak doma moderný a štýlový interiér.