Zvuk, ktorý vychádza z basové gitary, si vás podmaní

V súčasnej dobe sa široká verejnosť sústreďuje predovšetkým na moderné technológie, ktoré výrazne zasahujú aj do hudobnej oblasti. No tradičné hudobné nástroje nenahradí žiadny prostriedok. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme predovšetkým na basgitary, ktoré svojim ojedinelým zvukovým efektom dopĺňajú aj veľké orchestre.

Strunový hudobný nástroj menom basová gitara (skrátene tiež basgitara) dokonale nahrádza nevýrazný zvuk kontrabasu. V kombinácii s bicími nástrojmi vytvára basová gitara úžasný rytmus, ktorý zároveň podporuje harmóniu skladby a vystúpenia. A v niektorých žánroch sa basgitara používa ako samostatný nástroj.

Tvar basové gitary je nápadne podobný elektrickej gitare, pričom telo je masívnejšie a mohutnejšie, krk je dlhší a struny sú silnejšie. A so silnejšími strunami súvisí aj skutočnosť, že samotný ladiaci mechanizmus je robustnejší. Asi najrozšírenejšie sú basgitary so štyrmi strunami. Ale môžete naraziť aj na alternatívy s piatimi, šiestimi alebo siedmimi strunami. Špecifickú kategóriu tvoria akustické basové gitary, ktoré sa používajú iba výnimočne.

Kde kúpiť basovú gitaru a ďalšie hudobné nástroje?

Predajom hudobných nástrojov sa zaoberá internetový obchod 24music.sk, ktorý svojim zákazníkom sľubuje atraktívne ceny a pestré produktové portfólio. V rámci basgitár si môžete vybrať zo všetkých variantov – štyroch, piatich, šiestich aj siedmich strún či akustické modely. V neposlednom rade sa vám ponúkajú gitarové kombá či basgitarové efekty. Aby ste svoj hudobný nástroj ochránili pred prachom a poškodením, nezaobídete sa bez kufríku. Na svoje si prídu tiež hudobníci, ktorí hrajú na akordeón. Vybrať si môžete zo širokej palety farebných odtieňov.

Obráťte sa na špecialistu, ktorý je v hudobnej oblasti ako ryba vo vode. Áno, hovoríme o online predajni 24music.sk.