Prepravné boxy a kontajnery – kvalita od európskej jednotky

Prepravuje alebo skladuje vaša firma tovar? Potom iste poznáte, aký veľký význam majú pre firmu kvalitné prepravné boxy a kontajnery, ktoré sa vždy postarajú o bezpečný transport tovarov. Ktoré sú tie najlepšie?

Moderná logistika a skladovanie tovarov kladie na prepravné boxy a kontajnery vysoké nároky. Firmy sa snažia ušetriť všade, kde sa len dá, no na druhej strane požadujú vysokú kvalitu. Kvalita je potrebná aj pri preprave tovaru – nechcete predsa, aby vaše produkty prepravovala nejaká lacná prepravná spoločnosť, ktorá však využíva zastaralé technológie, ktoré fungujú nespoľahlivo a častokrát môžu prepravovaný tovar poškodiť. K bezpečnosti prepravy však neprispieva len technika, ktorú prepravná spoločnosť využíva, alebo personál, ale práve samotné prepravné boxy a kontajnery, v ktorých je tovar prepravovaný. Čo by mal dobrý prepravný kontajner alebo box spĺňať?

Výhody v mnohých oblastiach

Kvalitné prepravné boxy a kontajnery musia v sebe spájať viacero vlastností. V prvom rade je to odolnosť. Pri preprave sa s boxmi väčšinou nenarába v „rukavičkách“, častokrát do nich narážajú iné veci, sú otĺkané na rôznych prepravných pásoch, v dopravných prostriedkoch a podobne. Je tak dôležité, aby boli vyrobené zo skutočne trvácneho plastu, ktorý okrem fyzickej námahy musí znášať aj rôzne poveternostné podmienky a zmeny teplôt. Takto kvalitný plast na výrobu svojich prepravných boxov a kontajnerov používa aj spoločnosť Schoeller Allibert, európska jednotka vo výrobe plastových kontajnerov a boxov. No a v čom spočívajú tie ďalšie výhodné vlastnosti boxov? Okrem toho, že sú skutočne odolné, sú zároveň ľahké – šetria tak náklady na prepravu. Nízka hmotnosť napomáha aj jednoduchej manipulácii, tú uľahčujú aj praktické výstupky na ich konštrukcii. V neposlednom rade medzi výhodu patrí aj skutočnosť, že plast na výrobu prepravných boxov a kontajnerov je netoxický. Už si len vybrať správny rozmer boxov a spoľahlivá preprava tovarov sa môže začať!