Ako si vybrať vhodné pripoistenia k PZP?

Povinnému zmluvnému poisteniu sa nevyhneme, teda pokiaľ nechceme riskovať mastnú pokutu alebo v najhoršom prípad tučný účet od autoservisu. V rámci poisťovní sa základné PZP veľmi nelíši. Chráni ostatných pred škodami, ktoré môžeme spôsobiť v cestnej premávke a nás pred osobným bankrotom. Ak chceme naozaj dobré PZP ,,na mieru”, dôležité sú pripoistenia. Viete, ktoré sú pre vás tie správne?

Pripoistenia – predražené príplatky alebo kľúčové prvky poistenia auta?

Za normálnych okolností pripoistenia rozhodne nie sú prežitok. Áno, existujú prípady, kedy ľudia platia pripoistenia na situácie, do ktorých nikdy neprídu. Napríklad vodič, ktorý s autom nevychádza z mesta, platí za pripoistenie na ochranu proti stretu s lesnou zverou v podstate zbytočne. Preto je dôležité poznať ponuku pripoistení a vybrať si také, ktoré nám bude skutočne nápomocné. Poisťovne najčastejšie ponúkajú pripoistenia pre prípady:

  • Krádeže alebo vandalizmu – kryje škody spojené s odcudzením vozidla
  • Poškodenia batožiny – uzatvára sa v prípade krádeže alebo zničenia batožiny vo vozidle
  • Ujmy na zdraví posádky – vypláca čiastky v prípade smrti alebo trvalých následkov posádky
  • Rozbitia čelného skla – hradí náhradu poškodeného čelného skla, resp. všetkých skiel v prípade náhodného poškodenia
  • Poškodenia vozidla výtlkmi – hradí škody spojené s výtlkmi na cestách, najmä na nápravách a kolesách
  • Zvýšenej asistencie – zahrňuje preplatenie odťahu do servisu alebo krytie nákladov na požičanie auta
  • Živelnej pohromy
  • Stretu so zverou

Najvýhodnejšie PZP aj s pripoisteniami nájdete online

Povinné zmluvné poistenie je možné získať najvýhodnejšie online. Vďaka porovnaniu PZP online cez systém kalkulačky PZP si môžeme po zadaní informácií o nás a aute nájsť tú najlepšiu kombináciu poistenia s pripoisteniami.

Poisťovne častokrát ponúkajú aj kompletné balíky pre rôzne typy šoférov, ktoré môžu byť v konečnom dôsledku lacnejšie ako základné PZP osamote. Za poistenie auta online tiež môžeme získať ďalšie bonusy a výhody navyše.