Užite si noc s kvalitným spánkom

Prečo je spánok taký dôležitý? Existuje XY dôvodov, prečo je to tak. Počas spánku si ním dobijeme baterky, zregenerujeme  svoje telo, mozog si odpočinie a môže opäť kvalitne fungovať a mnoho iného. Nie náhodou prespíme až tretinu svojho života, telo najlepšie vie, aký je spánok pre človeka prospešný a dôležitý. Ako si prispôsobiť spálňu tak, aby sme nielen spali, ale spánok bol kvalitný?

Základom je matrac

Nie posteľ, ale matrac najviac ovplyvňuje kvalitu spánku. Je to jednoduchá matematika, chcete kvalitný spánok? Kúpte si kvalitný matrac, rozdiel pocítite hneď po prvom týždni. Už sa nebudete každé ráno budiť, ako keby ste spali na fakírskej posteli. Ktorý matrac je pre vás ten pravý? V zásade sa odporúča pre ľudí s vyššou hmotnosťou tvrdší matrac. Záleží však aj od toho, či ste vysoký a ťažký alebo nízky a ťažký. Lebo, keď ste nízky a ťažký, je pre vás mäkší matrac lepší, pretože sa na ňom vaša hmotnosť lepšie rozloží.

Vystavte stopku komárom

Poznáte to, snažíte sa zaspať, už ste pomaly v ríši snov, keď v tom zrazu počujete okolo svojho ucha: „Bzzzum.“ A spánok je ta-tam. Máte vo svojej izbe votrelca, nemôžete len tak nečinne ležať, musíte ísť do boja. A kým komára zabijete, prejde aj pol hodiny, pretože sa pred vami maskuje a schováva, ako keby bol z Francúzskej légie. Nuž, nastal čas na to, aby ste si namontovali sieťky na okná a zabránili ďalšej légii komárov, aby vás v noci prišla vyrušovať.

Neosobná spálňa? Zlé rozhodnutie

Neosobná spálňa, takmer až sterilná, je zlé rozhodnutie. Samozrejme, že si tam teraz nenanosíte 300 plyšákov, aby ste sa cítili útulne. Pridajte obrazy, fotografie, záclony, závesy, pohovku, kvetiny v kvetináčoch alebo vytapetujte jednu stenu. Čokoľvek, vďaka čomu bde vaša spálňa pôsobiť útulnejšie. Sami poznáte, aký je obrovský rozdiel zaspávať v chladnej a prázdnej spálni a v spálni, ktorú ste si zútulnili.

 

Foto  vectorolie / freedigitalphotos.net