Tuzemské je jednoducho domáce

V dnešnej dobe si dávame veľký pozor na to z ktorej krajiny pochádzajú potraviny, ktoré bežne v obchodoch kupujeme. Predaj sliepok či inej hydiny je v našej krajine bežný a preto sa obchody všemožne snažia nájsť tuzemských dodávateľov, ktorí by prijali podmienky obchodov pre výkup domácky vychovaných kuriat. Nie je to ľahké, na jednej strane je dodávateľ, ktorý chce zarobiť a predať aspoň nám sa zdajúce, kvalitné mäso no a na druhej strane je samozrejme kupujúci supermarket či obchod, ktorý potrebuje ceny mäsa zraziť na úroveň, ktorá bude vyhovovať hlave jemu.

Všetci chcú zarobiť a my sme poslední, ktorí sa v obchodoch rozhodujú, aký výrobok si kúpia. Už pomaly v každom obchode nájdeme nálepky a cetlíky, ktoré poukazujú na to, aké mäso kupujeme. Slovenské výrobky a potraviny sú označené našou trikolórou a my si aspoň čiastočne môžeme byť istý, odkiaľ skutočne dané potraviny sú. Ale nie len supermarkety chcú nalákať ľudí na slovenské výrobky. Aj vo fast foodoch dokážete nájsť nápisy, ktoré nás chcú presvedčiť o kvalite mäsa v ich predajniach.

Prídete do faast foodu a tam na vás čaká veľká drevená tabuľa, ktorá vás presviedča, že kuracie mäso ponúkané u nich je od slovenských dodávateľov. To či nápisu veríte, alebo nie, je čisto na vás a samozrejme, nikto netvrdí, že slovenské mäso zaručí zdravšie jedlo, ktoré fast food produkuje. Niekedy totiž neznamená, že ak je niečo tuzemského pôvodu, musí to byť hneď lepšie či kvalitnejšie. Preto sa nerozhodujte iba podľa nálepky, ale preštudujte si celkové zloženie výrobkov, ktoré kupujete. Určite sa však pri rozhodovaní medzi dvoma rovnakými výrobkami prikloňte k Slovenskej výrobe, aby naši farmári videli, že má zmysel nenechať umrieť našu domácu výrobu.

 

 

 
V dnešnej dobe si dávame veľký pozor na to z ktorej krajiny pochádzajú potraviny, ktoré bežne v obchodoch kupujeme. Predaj sliepok či inej hydiny je v našej krajine bežný a preto sa obchody všemožne snažia nájsť tuzemských dodávateľov, ktorí by prijali podmienky obchodov pre výkup domácky vychovaných kuriat. Nie je to ľahké, na jednej strane je dodávateľ, ktorý chce zarobiť a predať aspoň nám sa zdajúce, kvalitné mäso no a na druhej strane je samozrejme kupujúci supermarket či obchod, ktorý potrebuje ceny mäsa zraziť na úroveň, ktorá bude vyhovovať hlave jemu. Všetci chcú zarobiť a my sme poslední, ktorí sa v obchodoch rozhodujú, aký výrobok si kúpia. Už pomaly v každom obchode nájdeme nálepky a cetlíky, ktoré poukazujú na to, aké mäso kupujeme. Slovenské výrobky a potraviny sú označené našou trikolórou a my si aspoň čiastočne môžeme byť istý, odkiaľ skutočne dané potraviny sú. Ale nie len supermarkety chcú nalákať ľudí na slovenské výrobky. Aj vo fast foodoch dokážete nájsť nápisy, ktoré nás chcú presvedčiť o kvalite mäsa v ich predajniach. Prídete do faast foodu a tam na vás čaká veľká drevená tabuľa, ktorá vás presviedča, že kuracie mäso ponúkané u nich je od slovenských dodávateľov. To či nápisu veríte, alebo nie, je čisto na vás a samozrejme, nikto netvrdí, že slovenské mäso zaručí zdravšie jedlo, ktoré fast food produkuje. Niekedy totiž neznamená, že ak je niečo tuzemského pôvodu, musí to byť hneď lepšie či kvalitnejšie. Preto sa nerozhodujte iba podľa nálepky, ale preštudujte si celkové zloženie výrobkov, ktoré kupujete. Určite sa však pri rozhodovaní medzi dvoma rovnakými výrobkami prikloňte k Slovenskej výrobe, aby naši farmári videli, že má zmysel nenechať umrieť našu domácu výrobu.