Operatívny lízing je pre veľa ľudí veľká neznáma

Veľa ľudí má vo svojich myšlienkach zakotvenú potrebu veci vlastniť, aby nad nimi mali akúsi kontrolu. Najmä v minulosti ľudia chceli vlastniť automobil, no jednalo sa o nedostatkový tovar kvôli finančnej náročnosti. S príchodom alternatívnych riešení v oblasti financovania už nemusíte šetriť desiatky rokov, aby ste si mohli zaobstarať automobil za hotové. Prívetivejším spôsobom sa čoraz častejšie stáva operatívny lízing.

Operatívny lízing je dlhodobý prenájom vozidla, pričom podmienky prenájmu sú dohodnuté v zmluve. Znamená to teda, že automobil je vo vlastníctve lízingovej spoločnosti, teda vy ako zákazníci iba jazdíte. Určíte si dobu prenájmu a rozsah služieb, za čo budete mesačne platiť určitú čiastku. Po skončení zmluvy si lízingová spoločnosť automobil prevezme a vy si môžete požiadať o ďalší operatívny lízing, teda o novšie a spoľahlivejšie vozidlo. Pravidelne tak obmeníte vozový park. Operatívny lízing je lákavý aj pre podnikateľov a firmy.

Operatívny lízing HERTZ Lease

V tejto oblasti pôsobí spoločnosť HERTZ Lease, ktorá ponúka svojim zákazníkom komplexný balík. Ten zahŕňa všetky služby spojené s prevádzkou vozidla. Vy ako zákazník sa nemusíte takmer o nič starať, napríklad o diaľničné známky, servisné opravy, poistenie, poplatky alebo pneumatiky. A dokonca v prípade dopravnej nehody alebo poruchy dostanete náhradné auto na päť dní zadarmo. Z vášho vrecka len poputujú peniaze na pohonné hmoty.

Keďže nie ste majiteľom motorového vozidla, nemáte vôbec žiadnu starosť spojenú s jeho prevádzkou. Tento typ financovania nákupu vozidla je obľúbený najmä na západe, kde sa presadil ak v podnikateľskom, tak aj súkromnom sektore.

Prostredníctvom webových stránok spoločnosti HERTZ Lease môžete vyplniť online kalkuláciu, na základe ktorej vás bude kontaktovať pracovník s podrobnejšími informáciami.

Autorské právo: seoterra / 123RF Reklamní fotografie