Vedecko-zábavné centrum, ktoré deti milujú

Vedecko-zábavné centrum

Prievozská 18

821 09   Bratislava 2

Deti a mládež tu zažijú jedinečný zážitok z učenia, ktorý napokon zmení ich prístup k získavaniu vedomostí.

Cieľom Atlantis Science Center je popularizovať vedu v očiach detí a mládeže. Školáci (ale aj celé rodiny) majú taktiež možnosť zúčastniť sa putovných výstav a akcií. Centrum vám predstaví   fyzikálne zákony či prírodné javy hravou a inšpiratívnou formou.

Zábavno-vzdelávacie centrum takisto upozorňuje na problémy klimatických zmien a o problémoch trvalo udržateľného rozvoja. Práve preto v súčasnosti pracuje aj na členstve v Európskom spoločenstve vedeckých centier a múzeí (ECSITE). 

Na aké atrakcie sa môžu deti tešiť?

Veľmi obľúbený je tzv. bublinkový svet. Veď, ktoré dieťa nemiluje bublifuk? Tieto bubliny však budú oveľa väčšie, dieťa sa do nich bude môcť dokonca postaviť.  

A čo tak nazrieť do sveta kozmonautov? Deti si oblečú skafander, nasadnú do vesmírnej lode a stanú sa z nich astronauti.

Len pre odvážnych je určený Van de Graaffov generátor. Tento elektrostatický stroj umožňuje nabíjať kovovú guľu na veľmi vysoké napätie. Ak máte odvahu a nebojíte sa zježených vlasov, neváhajte a zažite bezpečne vysoké napätie na vlastnej koži!

Poodhaľte aj Tajomstvá faraóna. Zažite neuveriteľný zážitok so všetkých, čo k tomu patrí. Dobovo oblečení animátori, hudba a tajomná atmosféra. Stanete sa priamymi účastníkmi mumifikácie a ďalších dvoch jedinečných obradov z čias starovekého Egypta.

Skutočná laserová šou, ktorá nie je len o zábave. Popri šou sa prostredníctvom pútavej prednášky dozviete niečo o histórii laseru, jeho princípoch, vlastnostiach, typoch a jeho využití v praxi.

Nie je núdza ani o zážitky!

Centrum poskytuje tiež možnosť usporiadať v jeho priestoroch detskú narodeninovú oslavu. Nechýbajú nočné detské párty a rôzne tábory.

Veríme, že sme Vás inšpirovali a ak Vás centrum zaujalo, neváhajte ho navštíviť.

Zdroj: atlantiscenters.sk

Foto: freedigitalphotos.net