Najlepšia reštaurácia na svete – pochutnajte si!

Reštaurácia Noma

Strandgade 93

1401 København K, Dánsko

Tí z vás, ktorí si potrpia na kvalitu a luxus, večerajú v Dánsku. Reštaurácia Noma, ktorá mimochodom vlastní už dve Michelinove hviezdičky, získala znova ocenenie ako najlepšia reštaurácia na svete.

Ak chcete okúsiť kuchyňu takto ohodnotenej reštaurácie, budete teda musieť znova vycestovať. Noma, reštaurácia, ktorá takéto ocenenie dostala už viackrát, Vám však za to stojí. Táto reštaurácia v dánskej Kodani sa oceneniu „najlepšia reštaurácia na svete“ teší už štvrtýkrát, preto na nej asi niečo skutočne bude.

O jej ocenení rozhodol prestížny rebríček S. Pellegrino & Aqua Panna World´s 50 Best Restaurant. Noma si už pomaly na toto ocenenie začína zvykať, získala ho už v rokoch 1010, 2011 aj 2012 a ani v roku 2013 sa nedala zahanbiť, keď získala 2. miesto. Vtedy ju predbehla španielska reštaurácia El Celler de Can Roca, Girona.

Trochu z histórie

Reštaurácia sa nachádza v starom skladisku na nábreží v okolí Christianshavn v centre Kodane. Objekt je situovaný na námestí, ktoré bolo 200 rokov centrom obchodu. Reštaurácia bola otvorená v roku 2003.

A teraz to najdôležitejšie! Aká je tu kuchyňa?

Kuchyňa v reštaurácii Noma je nórsko-škandinávska. Na svedomí to majú jej zakladatelia René Redzepi a Claus Meyer. Šéfkuchár Rene Redzepi, ktorý má dokonca korene v Macedónsku, je známy používaním prísad z okolitých lesov a pobrežia. Miniatúrne porcie, krásne naaranžované, také je jedlo v najlepšej reštaurácii na svete.

Jedna vec je istá, strava v tejto reštaurácii je skutočne neobvyklá. Zaujímavé sú tu však aj ceny. Napríklad také degustačné menu vyjde na jedného človeka okolo 296 dolárov a fľaša vína pre pár 185 dolárov.

Ak ste sa rozhodli túto reštauráciu navštíviť, myslite na to vopred. Miesto si musíte zarezervovať aj mesiace vopred.

Zdroj: businessinsider.com

Foto: visitdenmark.com