Poznáte všetky výhody BARF krmív pre psov?

Nielen ľudia, ale aj psy storočiami zleniveli. Pes je v mnohých domácnostiach maznáčikom, miláčikom a my postupne zabúdame, čo je jeho primárnou úlohou. Pes má hlavne človeka a obydlie chrániť. Nemusíte ihneď začať svojho psa cvičiť na tieto úlohy. Na začiatok bude stačiť, keď mu vrátite jeho prirodzený, zdravý a chutný spôsob stravovania.

BARF nie je žiadna mágia

Barfovanie resp. BARF kŕmenie psa je založené na strave, ktorú jedol po dlhé stáročia. Pre psa to boli skvelé časy kedy mohol jesť to, čo je pre neho prirodzené. Užíval si a pochutnával si na surovom mäse a kostiach. Nič mu nechýbalo. A potom prišiel vynález, ktorý mu zmenil život. Jeho pán ho začal kŕmiť umelo vyrábanými granulami. Výrobcovia granúl pre psov si na tomto biznise zarobili milióny. Psy časom zleniveli a stratili svoje inštinkty.  Zrazu veterinári začali riešiť ochorenia psov, ktoré ich nikdy netrápili. Kožné choroby, zažívacie problémy, zlý chrup, rakovina. Popri tom stačí tak málo, ako je BARF krmivo pre psov, surové mäso, zelenina a zeleninové salámy. Granuly a tepelné upravená strava nikdy nemôžu psovi nahradiť tento chutný spôsob stravovania.

Milión výhod BARF kŕmenia

Ako kŕmiť psa barfovaním? Je to veľmi jednoduché. Stačí k tomu napríklad kvalitné surové mäso pre psa alebo surové kosti. V žiadnom prípade nesmú byť tepelne upravené. Varené kosti sa ľahko štiepia a psovi hrozí poškodenie žalúdka. Ďalšou možnosťou sú hotové BARF krmivá a rôzne doplnky stravy. Vždy dajte prednosť overeným dodávateľom mäsa a spoľahlivým predajcom. Čo všetko prinesie vášmu psovi prechod na BARF stravovanie? Vďaka kostiam sa psovi obmedzí tvorba zubného kameňa a zlepší odolnosť celého chrupu. Jeho zažívanie bude v perfektnom stave a nebudú mu hroziť nákazy parazitmi. Celkom iste sa vám nestane, že by zostala miska plná. Nechutenstvo pri BARF krmivách nehrozí. Zároveň sa zníži riziko žalúdočných problémov a taktiež množstvo exkrementov. Psovi sa zvýši celková imunita, narastú mu pevnejšie svaly, posilnia sa väzy a šľachy. Na prvý pohľad bude mať krásnu srsť, pevnú chôdzu a neobmedzené množstvo energie. Tak neváhajte a dajte šancu barfovaniu.