Nákupné centrum ako sa patrí

Santa Monica Place

395 Santa Monica Pl 

Santa Monica, CA 90401

Ak milujete nakupovanie, tento článok je určený presne pre Vás. Priblížime Vám totiž jedno z najznámejších nákupných centier na svete, ktoré je skutočne výnimočné.

Santa Monica Place je nákupné centrum v Kalifornii. Pokiaľ si teda udržujete štandard a cestovanie pre Vás nie je problém, tak sa sem určite zájdite pozrieť. Centrum sa nachádza na južnom konci slávnej Third Street Promenade a len dva bloky od pláže Santa Monica Pier.

Centrum bolo otvorené v roku 1980 a neskôr v rokoch 1991 a 1996 renovované. Počas nasledujúcich desiatich rokov sa rozrástlo na tri poschodia. Priestor zaplnilo 120 obchodov vrátane značkových  Kenneth Cole alebo Williams-Sonoma

Tento obchodný skvost navrhol architekt Frank Gehry. Santa Monicu iste poznáte aj z rôznych filmov a televíznych šou. Teraz ju môžete poznať aj vďaka nakupovaniu. 

V rokoch 2008 a 2010 sa z Santa Monica Place stalo „open air“ centrum a práve táto skutočnosť ho robí takým výnimočnejším. Strhnutím strechy sa z tohto vnútorného nákupného centra stalo doslova miesto pod holým nebom. 

V Santa Monica Place nájdeme mnoho značkových obchodov vrátane týchto: Tiffany & Co., Hugo Boss, Michael Kors, Louis Vuitton, AllSaints, Barney’s Co-Op, Emporio Armani, Burberry, Coach, Kenneth Cole, Swarovski, Ted Baker, Tory Burch a mnohé ďalšie.

Verte mi, že toto centrum si zamilujú aj úplní odporcovia nakupovania. Ak Vás behanie po obchodoch vyčerpá, sadnite si do kvalitnej reštaurácie, alebo si vychutnáte nádherný pohľad na oblohu. V open air centre je nakupovanie zážitkom.

V jednotlivých obchodíkoch sú samozrejmosťou aj obľúbené výpredaje.

Centrum Santa Monica Place získalo LEED certifikáciu Silver. Certifikácia uznáva praktiky budovy za šetrné k životnému prostrediu. Renovácia odstránenia strechy dokonca znížila náklady na klimatizáciu.

Pravdaže, nákupné centrá máme tiež na Slovensku, Santa Monica Place je ale troška iná kategória. Otváracie hodiny sú tu od 10.00 do 21.00 (v nedeľu od 11.00 do 20.00). Rezervujte si letenku a hurá do Kalifornie.

Zdroj: santamonicaplace.com

Foto: brendans-island.com