Ako kúpiť ohňostroje?

Zábavná pyrotechnika okorení narodeninovú oslavu, spoločenskú udalosť či svadobný deň. No prívlastok “zábavná” je zavádzajúci, pretože pyrotechnika môže byť nesmierne nebezpečná. Predchádzať zraneniam môžete už pri samotnom nákupe, pričom odporúčame obrátiť sa na špecializovaného predajcu. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aké pravidlá bezpečnosti by ste mali dodržiavať.

Kamenné predajne špecializujúce sa na predaj pyrotechniky obsluhuje školený predavač, ktorý vám dokáže v prípade nejasností poradiť. Zároveň vás upozorní, ako s daným produktom bezpečne zaobchádzať. Ale na prijateľnejšiu cenovú politiku lákajú internetové obchody, z ktorých nie všetky sú solidárne, ako sa na prvý pohľad zdajú. Vyhnite sa neovereným predajniam, ktoré by vám predali nebezpečný ohňostroj, a radšej sa obráťte na profesionálny veľkoobchod so zábavnou pyrotechnikou.

Označenie zábavnej pyrotechniky

O kvalitách konkrétneho obchodu mnohé prezradí označenie výrobkov, pričom všetky petardy na predaj musia byť schválené tuzemským úradom. V neposlednom rade by ste sa mali zamerať na návod na použitie, ktorý by mal byť v slovenskom jazyku. A tieto pokyny by ste mali dodržiavať, aby ste zabezpečili maximálnu bezpečnosť svoju i svojho okolia.

Všetka zábavná pyrotechnika obsahuje aj informácie o exspirácii. Predajcovia by prejdené výrobky nemali vôbec ponúkať, pretože bezpečnosť u takých produktov je znížená.

V kategórii ohňostrojov nie sú iba rakety, petardy, svetlice či ohňostroje. Tiež lampióny šťastia, ktoré sú stále obľúbenejšie, spadajú do tohto segmentu. Vo svojej podstate sa jedná o lietajúce balóny vyrobené z ryžového papiera a bambusu. Existujú v rôznych farebných odtieňoch, a tak na oblohe môžu vykúzliť ojedinelý obrazec.

Obráťte sa na internetový obchod zabavnapyrotechnika-velkoobchod.sk, ktorý si potrpí na kvalitu.

Autorské právo: vapi / 123RF Reklamní fotografie