Ktorým hodinkám môžeme hovoriť luxusné?

Hodinky sa stali neoddeliteľnou súčasťou módy a v rámci módnych doplnkov sú na nich kladené mnohé kritériá. Možno aj vy máte na ruke hodinky, o ktorých tvrdíte, že sú luxusné, lebo boli drahé. Luxusné hodinky však majú viacero kritérií.

 

Cena, cena a ešte raz cena

Ak si chcete prepojiť slová luxus a hodinky, v prvom rade sa začnite pozerať na cenu. Áno, poviete si, načo platiť zbytočne vyhodené stovky eur za hodinky, ktoré majú aj “fejkovú” verziu, alebo lacnejšiu, z menej vychýrenej značky. Lenže práve cena je na hodinkách to, čo ich zaraďuje do kategórie luxus. Rátame teda hodinky nad 500 € a vyššie. Takže ak kupujete luxusné hodinky, e-bay ani obchod s bižutériou nebudú tým správnym miestom.

 

Značka a renomé

Slováci majú radi značky a vedia podľa nich posudzovať vkus človeka. Biznis sféra alebo sféra celebrít či smotánky tiež rada pozerá na značky, pri hodinkách obzvlášť. Ak je značka navyše výrazná a z hodiniek svieti, trafili ste do čierneho! Už pri podávaní ruky s obchodným partnerom alebo známou osobnosťou si pozorne všimnite, čo za hodinky nosí. Práve značka hodiniek vám dokáže pomôcť zaradiť človeka do nazvime to cenovej kategórie a čo to vám napovie aj o jeho správaní, prioritách a hlavne – peňaženke. Značku si pri luxusných hodinkách vyberáme kvôli dvom dôvodom – garancia kvality a renomé, ktoré dokáže značka presunúť na nositeľa.

Nositeľ luxusných hodiniek si na sebe dáva záležať, to je jasná vec. Neoblečie si napodobeniny ani lacné čínske veci. Ctí si kvalitu, overený dizajn, meno a históriu. Takto sa nespráva len pri výbere hodiniek, ale aj v živote. Aké hodinky by si však mal vybrať, aby podčiarkli jeho osobnosť a charakter?

photo2 Adresar

„Maurice Lacroix, rokmi overená švajčiarska kvalita

 

Hodinky od Maurice Lacroix spájajú v sebe všetko to, čo by luxusné hodinky mali mať. Tradíciu výroby švajčiarskych hodiniek, kvalitatívne štandardy, pod ktoré značka nikdy nejde, vášeň pre detail, cit pre mechanizmus a štýl. Samozrejme, nechýba ani šťavnatá cena za konečný výrobok. Ceny končia na päť ciferných čísliciach. Maurice Lacroix sú hight society medzi hodinkami.

 

Mottom spoločnosti je „Klasika zajtrajška“ alebo „Tomorrow Classic“ a to vidieť v každej vyrobenej kolekcii. A to značka vyprodukuje za rok cez 90 000 kusov!

Pod značkou Maurice Lacroix nájdete pánske i dámske hodinky viacerých edícií ako sú Selena, Miros, Pontos, Les Classiques, Divina, či Masterpiece, pričom každá z nich vďaka prepracovaniu a špičkovému prevedeniu zaujme nejedného milovníka hodinárskeho umenia. Práve náramkové hodinky poslednej spomenutej edície Masterpiece tvoria majstrovské kúsky, pri výrobe ktorých boli použité výlučne ušľachtilé materiály ako sú striebro, zlato či oceľ. Niektoré modely hodiniek zdobí remienok z krokodílej kože. Takže už viete, čo je luxus?

photo3 AdresarNajpopulárnejšia edícia

Pánske Maurice Lacroix sa dokonale hodia pre biznismenov a obchodníkov. Top edíciou je rada Eliros, ktorá je cenovo dostupná (začína na dvoch stovkách eur) a zároveň si v sebe ponecháva všetky kvalitatívne štandardy. Vyzerá dobre a pokiaľ hľadáte darček pre svojho muža – podnikateľa, tento určite ocení. Dámske hodinky z edície Eliros sa vyznačujú pravou kožou na remienku a nájdeme v nich aj karbónové ciferníky. Edícia sa opäť hodí skôr do podnikateľskej či politickej sféry.