Nádherné Taliansko: Talianske destinácie, ktoré vás chytia za srdce

Nádherné Taliansko: Talianske destinácie, ktoré vás chytia za srdce

Hovorí sa, že cestovanie je jediná činnosť na svete, za ktorú, keď si zaplatíte, budete bohatší. Kto rád cestuje vie, že je to pravda. Vidieť nové kúty sveta, nové mestá, štáty či turistické destinácie nás naplní zážitkami a skúsenosťami. A to je niečo, čo nám môže poskytnúť len cestovanie. Dnes bude reč o jednej z najviac populárnych krajín na svete, o štáte z Apeninského polostrova, o Taliansku.

Keby sme vám mali povedať, kde sa v Taliansku oplatí začať, tak by sme tu boli veľmi dlho, pretože Italia ponúka toľko skvelých zastávok, že je náročné si vybrať. Tak začneme v Ríme, vo večnom meste s bohatou históriou, kde si každý príde na svoje. Nájdete tam nádherné kostoly, katedrály, či štát v štáte Vatikán, ktorý je domovom hlavy katolíckej cirkvi Pápeža. Nechýba námestie Svätého Petra, chrám Pantenon či fontána Di Trevi, ktorá je skutočne legendárna. Na svoje si prídu aj milovníci futbalu, v tomto meste sídlia kluby AS Rím a Lazio, pričom predovšetkým Stadio Olimpico je naozaj majestátny. Odporúčame, aby ste si na toto mesto vyčlenili aspoň týždeň, pretože vidieť všetko je skutočne náročné.

Potom tu máme Benátky s úžasným systémom kanálov a architektonickými skvostmi, ktoré nikde inde na svete neuvidíte, ako napríklad námestie Svätého Marca. Akurát, dajte si pozor na holuby, je ich tam skutočne množstvo. Čo sa týka zastávok v Taliansku určite treba spomenúť napríklad aj Miláno, ktoré je mekkou módy a je tam aj opera La Scala či Pisu, kde si dajte pizzu. Pizza je jedno z tradičných jedál, ktoré nikde inde na svete nechutí ako v Taliansku. A okrem toho, Pisa je domovom slávnej šikmej veže, ktorá je obľúbenou turistickou atrakciou pre ľudí z celého sveta. Ak vás láka more, odporúčame sever krajiny, kde je nenápadné, no o to krajšie mestečko Lignano, či juh, kde sa nachádza Sardínia a Sicília. Predovšetkým mestá ako Cagliari či Catania sú lokáciami, ktoré by sa mohli ocitnúť na vašom bucket liste.

A potom je tu Neapol. Neapol je špecifický, niektorí ľudia ho nazývajú nie mestom, ale životným štýlom. Mesto, ktoré je situované pod legendárnou sopkou Vezuv je plné ľudí s veľkým srdcom, i keď v úzkych uličkách plných obchodov so suvenírmi si dajte pozor, pretože Neapol skrátka nikdy nespí. Inak, neapolská pizza je svetovým dedičstvom UNESCO a podľa toho aj chutí. Zaujímavou špecialitou je druh pizze, v ktorej je na klasickom základe paradajkový pretlak a hranolky. To by na Talianov povedal málokto, ale rozhodne to stojí za to. A Neapol je aj domovom SSC, svetového klubu, ktorého najväčším rivalom sú Juventus, Inter Miláno a AC Miláno.

A keď riešime služby, ponuky pre futbal ktoré robia , SSC vždy patrí medzi favoritov na taliansky titul. V budúcej sezóne by malo byť medzi tímami, ktoré zabojujú o TOP 4, ktorá v uplynulom ročníku Partenopei tesne ušla.

Celkovo, futbal je v Taliansku spolu s kresťanstvom hlavným náboženstvom, čo umocnil fakt, že azúrová squadra vyhrala EURO 2020, majstrovstvá Európy, ktoré boli hrané v roku 2021. Od triumfu na majstrovstvách sveta v roku 2006 to bol pre tím z Apeninského polostrova prvý obrovský úspech. Taliansko ponúka more, pláže, hory, sopky, skvelú kuchyňu, výborné nápoje, kultúru aj šport. Naozaj, ak váhate, či sa sem vybrať, už nemusíte.