Amerika je zážitkom na celý život. Prečo je New York mestom, ktoré nikdy nespí?

Amerika je zážitkom na celý život. Prečo je New York mestom, ktoré nikdy nespí?

Na svete existuje množstvo miest, ktoré vám cestovatelia či miestni odporúčia. Skutočne, naša planéta ponúka veľký počet destinácií, ktoré stoja za to, aby ste si ich pozreli na vlastné oči. Niektoré sú bližšie, niektoré vzdialenejšie, niektoré sú dostupnejšie, iné menej. Jedno mesto však chcú vidieť všetci. O ktorú svetovú metropolu sa jedná?

Je to New York. Áno, mesto, ktoré môže väčšina z vás poznať z amerických seriálov či filmov, mesto, o ktorom sa hovorí, že nikdy nespí. New York je napríklad prezývaný aj Big Apple a každoročne sa do New York City príde pozrieť niekoľko miliónov turistov. V meste všetko funguje na vysokej úrovni, i keď niekedy môžete mať pocit, že tam vládne poriadny chaos. V tomto prípade by sme ale mohli hovoriť o akomsi organizovanom chaose, pretože predovšetkým miestni v tom vedia veľmi dobre chodiť. Množstvo svetiel, námestí, možností, ako využiť voľný čas. To je v skratke toto mesto, ktoré pozná každý človek na svete.

New York ponúka niečo pre všetkých, nie je to destinácia, kam idete kvôli moru, plážam alebo teplému počasiu, avšak je to mesto, ktoré vám napadne ako prvé, keď sa povedia Spojené štáty americké, alebo ak chcete USA. Vidieť určite musíte Sochu slobody, nádherný Manthattan či možno trochu nedocenený Long Island. A čo tak napríklad námestie Time Square? Tam, keď raz budete, uvedomíte si, že je to zážitok na celý život. Čo sa týka kultúry, určite treba spomenúť Broadway. A čo kulinárske špeciality? O tých by sme mohli písať osobitný článok – americké, talianske, čínske, indické či vietnamske jedlá vás chyti za srdce skutočne veľmi rýchlo. Keby chcete obehať tie najlepšie newyorské reštuarácie, toto samotné by vám zabralo niekoľko dní, ba dokonca týždňov. Pravdou je, že v tomto meste máte stále čo robiť a to je veľké plus.

New York je taktiež domovom svetovznámych športových klubov, hovorí sa predovšetkým o bejzbalistoch Yankees, amerických futbalistoch Giants, klasických futbalistoch Red Bulls, basketbalistoch Knicks či Brooklyn Nets a v neposlednom rade o hokejových klubov New York Rangers a New York Islanders. Práve poslední menovaní Islanders patria v hokejovej National Hockey League medzi najväčších favoritov na triumf, aj čo sa týka služieb, ktoré poskytujú športové tipy. Isles idú do svojich zápasov často s kurzami 2,10 až 2,15, čo je na pomery NHL pomerne nízke číslo. Vo všeobecnosti ale platí, že ak máte radi šport, v New Yorku si prídete na svoje, pričom najväčšiu šou robia zrejme basketbalisti Knicks a Nets.

Jednotlivé newyorské mestské časti sú ikonické, Brooklyn je svojský a svojský je aj Bronx. Všade ale nájdete niečo, čo vás chytí za srdce. V New Yorku sa stretávajú kultúry a ľudia z celého sveta, pričom nie nadarmo sa hovorí, že ak chcete zistiť, či ste v niečom naozaj dobrí, mali by ste prísť do New York City. Ak sa presadíte v NYC, tak potom sa presadíte všade na svete. New York láka, nielen turistov, ale aj občanov Ameriky, pre mnohých ľudí je to hlavné mesto sveta, pričom patrí do kategórie miest ako Londýn, Rím, Madrid, Tokio či Sydney, o ktorých vedia ľudia všade vo svete.