Neplaťte zbytočne za daňovú licenciu

Slovenské podnikateľské prostredie patrí medzi tie najhoršie v Európskej únii. Môže za to napríklad aj daňová licencia, za ktorú musíte platiť aj vtedy, keď so svojou spoločnosťou netvoríte žiadny zisk. Platíte ju aj vtedy, keď je vaša spoločnosť neaktívna a ide o sumu od 480 € do 960 €, čiže dosť veľké peniaze, ktoré platíte v podstate za nič. Zbavte sa neaktívnej spoločnosti a nevyhadzujte peniaze z okna.

 

Vymažte spoločnosť z obchodného registra

Neaktívnej spoločnosti sa môžete zbaviť dvomi spôsobmi – likvidáciou alebo bez likvidácie. Výmaz firmy z obchodného registra vás zbaví zbytočnej daňovej licencie. Po zrušení spoločnosti už nemusíte platiť 480 € za žiadny výmysel ministra financií. Ako prebieha zrušenie firmy bez likvidácie? Je to zlúčenie dvoch firiem do jednej, ale nezanikajú žiadne pohľadávky veriteľov, tie teraz figurujú iba pod hlavičkou inej firmy. A ako prebieha zrušenie likvidáciou?

 

Zrušenie firmy likvidáciou

Likvidácia firmy je možná vtedy, ak má spoločnosť vyplatené všetky svoje záväzky a majetok, ktorý sa rozdelí medzi spoločníkov. Takýmto majetkom je aj základné imanie, takže prakticky každá spoločnosť by mala disponovať rozdeliteľným majetkom. Podnikatelia tento spôsob zrušenia firmy veľmi nemajú radi, pretože ide o zdĺhavú a pomerne náročnú činnosť. Aj preto uprednostňujú zrušenie spoločnosti bez likvidácie.

 

Ďalší spôsob, ako sa zbaviť firmy

Existuje ešte ďalší spôsob, ako neplatiť daňovú licenciu za neaktívnu firmu, a tým je predaj firmy. Predaj firiem stále naberá na popularite, existuje množstvo spoločností, ktoré kupujú účtovne vyčistené spoločnosti bez záväzkov a pohľadávok, aby ich mohli predať. Výhodou kúpy už existujúcej spoločnosti je, že nemusíte čakať dva týždne na to, kým si založíte svoju spoločnosť, ale môžete začať podnikať do niekoľkých hodín. Neplaťte zbytočne za daňovú licenciu a zbavte sa neaktívnej firmy napríklad aj dnes.

 

© bramgino / Dollar Photo Club