Pracovné odevy – základ dobrej firmy

PRACOVNÉ OBLEČENIE (OOPP)

ulica Pasienkova 2/H                                                                                                    

821 06 Bratislava        

www: a-max.sk                                                                                               

e-mail: oopp@a-max.sk                                                                                             

tel: +421 2 321 443 16                                                                                              

fax: +421 2 321 443 19        

Každá práca pre spoločnosť je dôležitá a plní svoju významnú rolu. Nie je teda správne porovnávať, rozlišovať a škatuľkovať žiadnu duševnú či fyzickú činnosť. Oba typu vedia byť totiž mimoriadne náročné, no zároveň dokážu človeka naplniť a hnať vpred. Je prirodzené, že ľudstvo potrebuje tak lekára ako aj inštalatéra. S pracovným prostredím úzko súvisí tiež ochrana zamestnancov. Pre niekoho bagateľ, pre iného priorita. Zamestnávateľ by sa mal pýtať, čo jeho zamestnanci potrebujú, aby mohli spokojne a bezpečne pracovať. Pokiaľ sa zaujíma, tak sa isto dopracuje aj k bodu, ktorý zahŕňa pracovné odevy. Neriešili ste dosiaľ túto otázku, hoci u Vás pracujú ľudia (aj keď iba jeden) v nebezpečných podmienkach? Pozor! Mohli by ste sa dostať do veľkých problémov. Zo zákona máte totiž povinnosť vytvoriť priaznivé pracovné prostredie pre ľudí, ktorých zamestnávate.

Minimum, ktoré môže zamestnávateľ urobiť

Robotníci, údržbári, skladníci alebo iní manuálne pracujúci jedinci sú každý deň vystavení náročným úlohám a veľkému zaťaženiu. Výnimkou však nie sú ani pracovníci v laboratóriu, kuchári alebo šoféri. Z tohto dôvodu by sa mali zamestnávatelia maximálne starať o ochranu ich zdravia. Pre zamestnávateľa je predsa absolútne minimum zaobstarať prislúchajúce oblečenie či ochranné pomôcky, no zľahčovať by sa nemala ani pracovná obuv. Podnikatelia by sa mali zamerať aj na pravidelnú kontrolu svojich strojov a manipulačnej techniky. Tu je dobré, ak zodpovedný šéf alebo majiteľ firmy nešetrí pri kúpe nových alebo oprave starších strojov. Veď prax už vyniesla na svetlo množstvo situácií, kedy na ľahostajnosť alebo neúnosné šetrenie zamestnávateľa doplatili práve jeho zamestnanci. Šéf nedal opraviť pokazený stroj či zakúpil staršiu mašinu, ktorá už nebola až v takom dobrom stave, a preto nastala patová situácia. Samozrejme, nikto netvrdí, že staršie typy strojov musia byť úplne zlé a vhodné na šrotovisko, avšak všetci dobre vieme, že i stroj má svoju životnosť a raz nám určite doslúži. Nepreceňujme jeho výdrž! Tu nejde iba o „maľovanie čerta na stenu“, štatistiky sú skutočne alarmujúce.

Partner zodpovedných firiem

Ak patríte k tým zamestnávateľom, ktorí sa svedomito starajú o zdravie a bezpečnosť svojich zamestnancov, tak by sme Vám radi predstavili web a-max.sk, ktorý sa zameriava práve na kvalitné pracovné odevy či obuv pre svojich zamestnancov. V ponuke tejto webovej stránky nájdete široký sortiment tovaru od pracovných montérok, búnd, viest, oblečenia do dažďa a svetrov cez pracovnú obuv alebo ponožky až po rôzne prilby, rukavice, okuliare  či respirátory. Tento web predkladá taktiež širokú ponuku rôznych strojov a zariadení. Z nej vyberáme napríklad sortiment zdvíhacej techniky, a teda kladkostroj, elektrické navijaky, hrebeňové a hydraulické zdviháky, no nájdete tu tiež čerpadlá, kompresory, elektrocentrály, kosačky na trávu, vyžínače, lisy na ovocie, štiepačky na drevo a rôzne iné produkty.

V prípade, že dopytujete niečo podobné, pripraviť sa môžete na výhodné obchodné podmienky. Nech sa páči, každý je tu srdečne vítaný.

Foto: © [Lsantilli ] / Dollar Photo Club