Užite si pozeranie televízie pohodlne a štýlovo!

Dnešné televízie sú  iné ako tie v minulosti. Dá sa povedať, že sú viac estetickejšie a po mnohých stránkach aj praktickejšie.  Nemáte však niekedy pocit, že všetky tie káble a príslušenstvo vytváravú vo vašom domove akýsi chaos a priestor v interiéri trochu potláčajú? Práve z toho dôvodu sú tu praktické  tv držiaky, ktoré zabránia neporiadku a chaosu.  Vďaka nim získate ďalší priestor ktorý môžete využiť úplne inak.

Vybrať si môžete zo širokej škály LCD držiakov. Na trhu nájdete viacero druhov. Vyberte si z ponuky fixných, kĺbových, sklopných, automatických, stropných alebo vertikálnych držiakov. Neviete ktorý si vybrať? Každý z nich má svoje pre aj proti a preto je potrebné si najprv ujasniť, kde  televízor chceme umiestniť a do akej miery s nim chceme manipulovať.

Rôzne druhy držiakov podľa vlastného výberu_vyr_503polohovatelny_tv_drzak_stell_SHO_1100

Otočné a sklopné televízne držiaky sa vyznačujú aj tým, že je možné ich natočiť do strán aj sklopiť smerom dole. K dispozícií dnes máte aj držiaky s kĺbom a bez ramena, ktoré sú od steny vzdialené o trochu viac. Pomocou nich môžete televízor natočiť do strán alebo ho môžete sklopiť smerom dole.

Pri potrebe uniesť trochu väčšiu váhu sú veľmi obľúbené sklopné držiaky. Napriek tomu, že ich nie je možné otáčať do strán,  umožňujú sklopiť váš televízor smerom dole a sú špecifické tým, že disponujú veľkou nosnosťou.

Najdôležitejší parameter pri výbere televízneho držiaku

Pri výbere televízneho držiaku je najdôležitejší parameter – VESA norma.

VESA norma nie je viazaná na uhlopriečku a môže byť napríklad 100×100 alebo 200x200mm. Potom si overíte hmotnosť Vašej televízie a tiež aj uhlopriečku. Tá je však najmenej dôležitá, pretože väčšina držiakov je použiteľná aj na väčšiu uhlopriečku ako je uvedené. Je to veľmi dôležitý parameter, ktorý by ste pred kúpou držiaku určite mali vedieť. Väčšina televíznych príjmačov ako je LCD TV, LED TV alebo plazma, majú VESA-standard 200×200 alebo 400×400.

V popise každého držiaku je uvedené rozpätie od minimum po maximum, na ktoré môže byť držiak použitý.

Hodnotu VESA normy na Vašom televízore nájdete v popise televízora, ktorý udáva výrobca ak tento manuál nemáte tak stačí zmerať rozostup zvislých dier so závitom na zadnej časti televízora.

_vyr_431LCD_drzak_140_B

Akýkoľvek uhol pohľadu

Možno ste si niekedy všimli, že v niektorých baroch alebo športových zariadeniach sú LCD televízory  umiestnené na držiakoch umiestnených na strope. Vďaka takýmto lcd držiakom sa môže monitor sklápať nielen smerom dolu ale môže sa aj otáčať okolo svojej osi.

V bežných domácnostiach sú obľúbené aj fixné televízne držiaky. Obľúbené sú najmä tomu, že po zavesení televízora na stenu môžete vzbudiť dojem obrazu. Spôsobené je to najmä tým, že televízor je od steny vzdialený skutočne minimálne.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, na dnešnom trhu nájdete nespočetné množstvo držiakov. Myslite však na to, že prvoradá je kvalita , bezpečnosť a spoľahlivosť.

Nakupujte u špecialistov

Ak si chcete byť istý kvalitou a bezpečnosťou Vášho televízneho držiaku, mali by ste nakupovať výlučne od certifikovaných predajcov. Tí ponúkajú kvalitné televízne držiaky vyrábané z pevných materiálov, ktoré sú teda veľmi bezpečné. Okrem toho si k nim môžete zakúpiť i ďalšie príslušenstvo za vynikajúce ceny. To všetko nájdete v e-shope spoločnosti Fiber Mounts. Vďaka dlhoročným skúsenostiam Vám poskytnú i odborné poradenstvo, profesionálny prístup a rýchle dodanie tovaru.