Čo robiť, ak ste prišli o zub?

Naše ústa sú plné zubov, ktoré sú pre nás veľmi potrebné. Rovnako ako u zvierat, aj my máme zuby v našej sánke. Slúžia nám hlavne na rozžuvanie potravy, ktorú by sme inak nevedeli prijímať. Práve preto sú pre nás zuby nevyhnutné. Čo ale robiť, ak ste o zub, alebo zuby prišli?

O zuby sa treba poriadne starať, aby nám dokázali slúžiť až do konca nášho života. Niekedy sa však stane, že naše zuby napadne kaz, alebo nám zuby vypadnú. Niekedy sa však stane, že zuby jednoducho vypadnú, kvôli nehode. Je jedno ako vám zub vypadol, dôležité je nájsť náhradu. Ako si nahradiť vypadnutý zub?

Ako nahradiť vypadnutý zub?

Ak vám vypadol zub, alebo sa príliš zlomil, je potrebné navštíviť zubára. Keďže žijeme v 21. storočí, existuje niekoľko možností, ako si viete zub nahradiť. Prvou možnosťou je zubný implantát. Zubné implantáty dokážu plne nahradiť váš chýbajúci zub. Najprv je potrebné úplne odstrániť pozostatky starého zuba. Potom vám zubár namiesto zuba našraubuje do ďasna malú skrutku, samozrejme, pri anestéze. Potom vám na skrutku dokáže dať zub. Táto možnosť je jedna z najvyspelejších a najlepších možností, pri strate zubu. Ak ste však prišli o časť zubu, nie je potrebné vyberať celý zub.

Dnes existuje aj náhrada len korunky, alebo vrchnej časti zubu. Zubár vám dokáže takto váš zub doplniť. Ďalšou možnosťou je nechať si dieru, bez zubu. Táto možnosť je určite len pre ľudí, ktorým chýbajúci zub nerobí problém. Zubár vám miesto po zube poriadne očistí a zbaví vás prebytočných koreňov zo zuba. Zabráni tak infekcií, ktorá by mohla vaše ďasno napadnúť. Všetky zákroky prebiehajú pri lokálnom umrtvení, a preto nie je žiaden dôvod na obavy, alebo strach. Ide predsa o váš výzor a zdravie. Zubár nemá v úmysle vám robiť zle, a preto sa na takýto zákrok naozaj netreba obávať ísť.

Nečakajte a nechajte si nahradiť vypadnutý zub aj vy!