Vlastným autom na dovolenku

Možnosť voľby máme vždy. Pri akýchkoľvek cestách si môžeme zvoliť medzi autobusovou, vlakovou ale aj leteckou dopravou. Pri letnej dovolenke, alebo oddychu na našich horách si predsa len vo veľkej miere vyberáme práve vlastné auto.

Práve to predsa poskytuje pohodlie, keďže sa nemusíte nikam ťahať s ťažkými kuframi, ale máme tak aj oveľa viac príležitostí objavovať blízke aj vzdialenejšie okolie pri našom oddychu. Ak teda plánujete stráviť istý čas za volantom aj Vášho auta, mali by ste dbať najmä na jeho dobrý technický stav. Niekedy stačí aj maličkosť a máte o celkom zbytočné starosti postarané aj na dovolenke. A to predsa nepotrebujete. Neobávajte sa preto návštevy autoservisu. Samozrejme mal by byť dôveryhodný, aby z Vášho vrecka len zbytočne neťahal peniaze, ktoré budú následne chýbať aj v dovolenkovom rozpočte.

Zima už snáď skončila, no teraz si Vaše auto zaslúži opätovnú prehliadku. Nestačí len vymeniť pneumatiky za letné. Ak ste v zime veľa kilometrov nenajazdili, skontrolujte stav batérie a prípadne ju nabite aj mimo Vášho auta. Motor potrebuje občas taktiež revíziu. Nie vždy sú nutné veľké opravy, no vážnejším poruchám môžete zabrániť včasnou a pravidelnou výmenou motorového oleja.

Ak je auto po technickej stránke v poriadku, môžete sa pripravovať na samotnú jazdu. Na interiér najmä nových áut sme prirodzene opatrní. Vyhýbame sa aj najmenšiemu zašpineniu, no ani v lete mu celkom nezabránite. Aby ste si obavami nekazili náladu, investujte do autorohoží z sglcars.sk.

Nepodceňujte však ani nudu v aute. Najmä deti Vám dajú nepríjemne pocítiť kedy je už cesta pridlhá. Časté prestávky a možno aj nejaké zaujímavosti po ceste tak môžu spríjemniť tento čas aj im, no ak ich chce zabaviť aj v aute, vyberte vhodné hlavolamy na fajnhracky.sk.

 

Foto phiseksit / freedigitalphotos.net