Nebaví vás hľadať miesto na parkovanie na letisku? Existuje jednoduché riešenie

Stalo sa vám ako majiteľovi auta, že ste mali problém zaparkovať? Ak ste ako väčšina šoférov, pravdepodobne ste tento problém už riešili. Problém nájsť parkovanie vo väčších mestách na Slovensku je už niekoľko rokov veľká dilema, ktorá ešte nenašla svoje riešenie. Pravdepodobne ešte dlho nenájde. Iba v Bratislave podľa štatistík pribúda každoročne 7000 – 10 000 vozidiel.

Problém tak bez skorého riešenia určite nezmizne. Podobne na tom môžu byť aj letiská. Ak niekam cestujete lietadlom a na letisko idete svojím autom, niekam ho zaparkovať musíte. Pri príjazdovom terminály ostať nemôže a parkovisko nemusí mať vždy voľné miesto. Ak cestujete na dlhšie a auto si necháte na letiskovom parkovisku, môžete rátať s príplatkom za poskytnutie parkovacieho miesta.

Aby ste sa vyhli problémom s parkovaním, mohli by ste ísť aj mestskou hromadnou dopravou, ak bývate napríklad bývate v Bratislave. Prípadne ísť autobusom. To by však malo jednu nevýhodu. Ak cestujete viacerí alebo máte so sebou väčšiu batožinu, nebolo by to práve najpohodlnejšie.

Lepším riešením je využiť prenájom auta. Stačí zavolať, prípadne vyplniť formulár na webovej stránke, a autopožičovňa vám auto pristaví na vašu adresu. Pamätajte však na to, aby požičovňa áut mala svoju pobočku priamo na letisku. Takto vám stačí odviezť auto priamo k jej vozovému parku a následne ísť na letiskový terminál. Prípadne sa ešte môžete dohodnúť s autopožičovňou, že si auto prevezmú pred vchodom na letisko, aby ste po vyložení svojich vecí z auta mali ešte jednoduchšiu prácu.