Čo je to chakra? Má súvis aj s tantrickou masážou?

Neraz sme už o čakrách počuli. Možno v kontexte meditácie, spirituálnej liečby alebo štúdia východných náboženstiev, no čo čakra vlastne je? Učenie o energetických prúdoch a čakrách pochádza zo starých hinduistických a budhistických učení. Pod pojmom čakry sa skrýva 7 energetických centier s vlastným farebným označením, fyziologickým umiestnením a vlastným prírodným elementom.

Čo je to čakra

Čakry sú energetické centrá ukryté po celom tele. Každá z nich má svoju špeciálnu úlohu a označenie farbou a zemským elementom. Ich fungovanie je tak úzko spojené, že blokovanie jednej môže spôsobiť nerovnováhu v celom tele.

Napríklad zablokovanie čakry Muladhara spôsobuje pocit ohrozenia, úzkosti a paranoje. Posvätná čakra Manipura zase reguluje sexuálnu a kreatívnu energiu. Svojou žltou farbou a súvislosťou s ohňom ako zemským elementom je zodpovedná za náš temperament, vystupovanie a sebavedomie. Už najmenšia blokácia môže spôsobovať značnú pasivitu, poklesy nálad a spochybňovanie vlastných schopností.

Cvičenia a masáže pre očistenie čakier

Vieme, že nesprávne fungovanie čakier spôsobí to, že nebudeme správne fungovať ani my. Preto je nutné vedieť sa o ne starať a pravidelne ich čistiť. Ideálnym spôsobom sú cvičenia, ktoré rovnako pochádzajú z východných náboženstiev ako napríklad tantrická yóga alebo tantra masáž, ktoré nás učia správne manipulovať s našimi energetickými centrami a tým ich uvoľňovať a rozvíjať.

Tantrická yoga

Tantrická jóga je forma pohybov priam rovnaká sústavám, ktoré si predstavíme keď hovoríme o konvenčnej jóge. Základné rozdiely sú v tom, že niektoré polohy sú vytvorené pre páry resp. skupiny, zatiaľ čo bežná jóga je trochu individuálnejšia.

Tantrická jóga je orgazmická, kto si však myslí, že je sexuálna je na omyle. Bežný orgazmus môže byť jej zakončením ale absolútne nie je jej cieľom. Rovnako ako nemá za cieľ stimulovať orgazmus, ktorý je izolovaný len na intímne partie ale pochádza práve zo stimulácie čakier a oplýva celým telom dlhé hodiny.

Tantrická masáž

Medzi tantrické cvičenia patrí aj erotická masáž. Narozdiel od yógy, pri tantrickej masáži sa úplne oddávame rukám maséra, ktorý našu čakru očistí a odblokuje. Duchovné cvičenia tantra nemajú len terapeutický účinok ale taktiež nám pomáhajú lepšie spoznať naše telo a svoje vnútro a tým pádom rásť ako osobnosť. Jedno z najlepších miest kde začať svoju cestu sebaobjavovania je Tantra Diamond Bratislava. Tento salón ponúka vďaka teamu profesionálnych masérov ideálne prostredie na starostlivosť a liečenie čakier ale taktiež začiatok dlhej spirituálnej cesty do nášho vnútra.