Kuchynská dlažba z prírodného kameňa travertín

Kuchyňa už dávno nie je len miestom, kde sa varí. Naopak, stala sa plnohodnotnou súčasťou interiéru. Preto je potrebné venovať jej zariadeniu patričnú pozornosť. Obľúbeným trendom je dlažba do kuchyne z prírodného kameňa. Ide totiž o investíciu, ktorá sa oplatí. V prípade, že si zo širokej ponuky vyberiete práve travertín, určite neoľutujete.

Súčasné hity moderných kuchýň

Pri výbere materiálu stále viac ľudí uprednostňuje prírodný kameň. Svoje miesto v kuchyni si už našiel v rozličných podobách. Napríklad ako originálny obklad v podobe kamennej mozaiky alebo ako súčasť kuchynskej linky. Tu sa vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam veľmi dobre uplatňuje žula. Je tvrdá a odoláva aj bežným kyselinám či vysokým teplotám.

Kamenná dlažba do kuchyne má svoje výhody

Kameň je najodolnejší materiál, aký na dlažbu môžete použiť. Ak chcete zvýšiť jej odolnosť, môžete dlažbu impregnovať špeciálnym prípravkom (pozri impregnácia kameňa). Veľkou výhodou kamennej dlažby je tiež rozmerová presnosť a montáž bez vzniku nepraktických škár.

To zvlášť ocenia gazdinky pri údržbe a čistení podlahy. Kamenná dlažba do kuchyne je tiež obľúbená pre nízky tepelný odpor, ktorý je výhodný v kombinácii s podlahovým vykurovaním. Z prírodných kameňov sa veľmi často používa mramor, travertín, žula a pieskovec. Takáto kuchynská dlažba spĺňa aj tie najvyššie estetické nároky. Zároveň do interiéru prináša nádych nevtieravej elegancie a luxusu.

Prečítajte si aj: Výhody dlažby z kameňa v kuchyni.

Dlažba do kuchyne z travertínu

Travertín je pre svoje unikátne vlastnosti mimoriadne vhodný na použitie v interiéri. Charakteristická je jeho elegantná pórovitá štruktúra, unikátna kresba v rozličných farebných tónoch a veľmi jednoduché čistenie. Farby, ktorými travertín disponuje, zahŕňajú širokú paletu príjemných zemitých odtieňov. Pomerne ľahko sa kombinuje s ostatnými materiálmi v kuchyni.

Travertínová dlažba do kuchyne má svoj štýl

Matná, neplnená dlažba do kuchyne z travertínu vo francúzskom vzore zlatistej farby oplýva viacerými vynikajúcimi charakteristikami. Má výborné fyzikálne vlastnosti, ideálnu priepustnosť tepla pri podlahovom vykurovaní a je jednoduchá na údržbu. Vďaka otesaným hranám pôsobí rustikálne, takže sa hodí najmä do kuchýň v elegantnom vidieckom štýle.

Ak túžite po noblesnej kuchyni, určite by vás zaujala veľkoformátovaná travertínová dlažba do kuchyne v smotanovej až bledo-béžovej farbe. Kresbu na kameni alebo zvýšenie lesku je možné dosiahnuť jednoduchým použitím impregnácie. Svetlá farba pôsobí nenásilne a upokojujúco a zároveň kuchyňu opticky rozjasní. Veľkoformátové platne sú v súčasnej dobe obzvlášť preferované kvôli svojej jednoduchosti a čistým líniám. Ich použitím dodáte svojej kuchyni nadčasový, osobitý štýl. Dlažba do kuchyne z travertínu nie je len sezónna záležitosť. Vďaka nej dodáte svojmu bývaniu nový rozmer, a to nielen z estetických, ale tiež z praktických dôvodov.

Inšpirujte sa a pozrite si príklady travertínových kuchynských podláh.