Keď Vysoké Tatry, tak Slovan

HOTEL SLOVAN*** – HOTEL V TATRÁCH

Tatranská Lomnica 46
059 60 Vysoké Tatry
Slovensko

e-mail: reservation@hotelslovan.sk

Kto zo Slovákov by nemiloval naše veľhory? Vysoké Tatry sú naším symbolom, pýchou a majestátnou domovinou. I preto Vám dnes chceme predstaviť jedno skvelé ubytovanie v Tatrách a trošku aj malebnú Tatranskú Lomnicu. 

Táto významná turistická i rekreačná obec je východiskom do centrálnej a východnej časti Vysokých Tatier. Bola založená v roku 1892 v chotári Veľkej Lomnice uhorským lesným erárom ako prvé štátne klimatické miesto vo Vysokých Tatrách. Prvé väčšie budovy tu vznikli v roku 1893, dominoval najmä Hotel Lomnica. V roku 1905 tu bol postavený secesný Grandhotel Praha. Niektoré stavebné parcely predal uhorský štát záujemcom, ktorí tu postavili súkromné letohrádky. V medzivojnovom období sa tu objavili viaceré penzióny a v roku 1940 tu bola postavená visutá lanovka na Lomnický štít. Po 2. svetovej vojne sa z Tatranskej Lomnice stalo významné stredisko medzinárodného cestovného ruchu. Vznikli tu nové hotely, ubytovacie zariadenia, obchody, služby, administratívne budovy, zdravotné stredisko a lyžiarsky areál. V obci sa nachádza  aj neskorogotický evanjelický kostol z roku 1902 a tudorovský Széchenyiho letohrádok z roku 1913.   

Ubytovanie Tatranská Lomnica poskytuje návštevníkom Vysokých Tatier ten najvyšší štandard. Jedným z tunajších a obzvlášť obľúbených zariadení je aj Hotel SLOVAN, ktorý sa nachádza iba 250 m od lanoviek a zjazdoviek. Tento trojhviezdičkový hotel ponúka ubytovanie v 120-tich izbách štandardu CLASSIC,  PLUS,  APARTMÁN a MEZONET. Kapacita hotela je okolo 259 lôžok. Taktiež sú k dispozícií rodinné izby vo všetkých štandardoch, ako aj ubytovanie pre deti v detských postieľkach a prístelkách. Hotel poskytuje ubytovanie na piatich poschodiach. Vybavenie izieb CLASSIC zahŕňa pevné lôžka a kúpeľňu s WC /sprchu alebo vaňu/. Izba môže mať balkón, prístelku, detskú postieľku, telefón na vnútorné alebo vonkajšie hovory, plochú LCD/LED TV SAT s USB vstupom, WiFi access point, fleesovú deku, black-out závesy v spálni, sušič vlasov a farebný koncept Jar, Leto, Jeseň, Zima. Vybavenie izieb PLUS sa podobá izbám CLASSIC, avšak ponúkajú aj chladničku, Ftp pripojenie na internet, veľkoplošné tapety s tatranskými prírodnými motívmi, ako aj farebný koncept Zima a Deň. Niektoré izby sa nachádzajú na 4. a 5. poschodí, iné sú bezbariérové alebo ponúkajú balkóny s posedením a výhľadom na  tatranské štíty. Izby typu APARTMÁN predkladajú navyše rýchlovarnú kanvicu, kávový servis, priestrannú obývačku s rohovým gaučom a farebný koncept Deň. Miestnosti sa nachádzajú na 5. poschodí s jedinečným výhľadom na Lomnický štít. Vybavenie izieb MEZONET dominuje samostatnou spálňou s manželskou posteľou a obývacou izbou. 

Pokiaľ teda hľadáte vhodné ubytovanie Vysoké Tatry, hotel Slovan sa javí ako výborne riešenie.

Zdroj: vysoketatry.com, hotelslovan.sk

Foto: hotelslovan.sk