Vonkajšia reklama – vhodný spôsob propagácie pre malé firmy?

V dnešnom svete sa neustále vedú diskusie o tom, či a akú silu má ešte offline reklama. Dokáže byť stále účinná aj pre malé firmy? Rozhodne áno, tu je pár dôvodov, prečo!

Dnešná doba je online dobou. A keď povieme online, myslíme tým plnohodnotne online, na internete dnes totiž nájdete a spravíte skutočne všetko. Väčšina obyvateľstva našej planéty má prístup k internetu, trend je teda jasný – ak sa na internet presúvajú ľudia, musí sa tam presúvať aj biznis. Malé firmy, ktoré majú k dispozícii malý rozpočet, tak stoja pred veľkou dilemou – akú formu propagácie voliť? Na jednej strane sú tu rôzne formy online propagácie, na ktorých môžete míňať neobmedzené množstvá peňazí, ich výnosnosť ale záleží na mnohých faktoroch. Ani na offline reklamu sa však nezabúda a aj v dnešnej dobe existuje obrovské množstvo spôsobov, ako robiť reklamu mimo internetu. A vedzte, že tieto spôsoby ani náhodou nepatria do starého železa a veľmi dlho ani nebudú. Billboardy a citylighty majú nepopierateľné výhody, v ktorých ich jednoducho iné formy propagácie neprekonajú.

Cena verzus výkon

Azda najpodstatnejším parametrom, ktorý je pri výbere propagácie dôležitý, je pomer ceny a výkonu reklamy. Vonkajšia reklama sa môže spočiatku javiť ako drahý spôsob propagácie, keďže do nej musíte na začiatku investovať viac, táto investícia sa však určite oplatí. Billboardy s rozmermi 5,1 x 2,4 m môžete mať za 100 – 160 eur mesačne, čo rozhodne nie je zlá cena. Za takéto peniaze vidí vašu reklamu niekoľko tisícok až desiatok tisíc ľudí za deň. Samozrejme, je tu aj možnosť bigboardov a štítov, ktorých cena je rôzna, vždy sa však v pomere s výkonnosťou takejto reklamy oplatí. Obrovskou výhodou vonkajšej reklamy je jej možnosť zamerania sa na cieľové skupiny obyvateľov daného regiónu. Skutočnosť, že vonkajšia reklama zasahuje masy ľudí sa hodí akýmkoľvek firmám, ktorých cieľom je získať čo najviac potenciálnych klientov. Vhodným miestom, kde sa o vonkajších reklamách môžete dozviete viac, je portál mojeBillboardy.sk, ktorý združuje desiatky agentúr ponúkajúcich reklamné plochy, na výber máte cez 2000 ponúk naprieč celým Slovenskom a s majiteľmi reklamných plôch sa spájate priamo, bez ďalších sprostredkovateľov. Pre záujemcov z Česka je tu navyše portál mojeBillboardy.cz. Tak nečakajte a vyberte si svoju efektívnu vonkajšiu reklamu aj vy!