Problém s upchatým potrubím? Účinne ho vyrieši krtkovanie kanalizácie

V každom potrubí sa postupom času usadzujú rozličné nečistoty, ktoré ním prechádzajú. Tie sa hromadia, zužujú priesvit rúry, až ho časom úplne uzavrú. A práve vtedy nastáva havarijný stav, kedy potrubie prestane odtekať. Aj keď je to problém, ktorý naruší bežný chod domácnosti, reštaurácie či iného zariadenia, je ho možné v priebehu niekoľkých minút odstrániť. Najúčinnejšie si s ním poradí krtkovanie kanalizácie.

Zvon či chemikálie dokážu pôsobiť len v sifóne

Prvým riešením, ktoré nás pri neodtekajúcom potrubí napadne, je použitie tzv. zvonu či chemikálií. Tlak, ktorým zvon pretláča nečistoty, je malý, a preto dokáže pôsobiť len v sifóne. Použitie samotných chemických prostriedkov na báze hydroxidov účinne rozpúšťa nečistoty rovnako len v sifóne, pričom v nižších častiach potrubia sú už chemikálie prakticky bezmocné. Nahromadené nečistoty je potrebné z potrubia vybrať a dokonale ho očistiť. A práve to dokáže jedine špeciálny prístroj a príslušenstvo používané na krtkovanie.

Ako prebieha proces krtkovania?

Na krtkovanie sa používa rotačná špirála s rôznymi nástavcami, ktorá je spojená s elektromechanickým zariadením. Oceľová špirála sa postupne dostáva rotačným pohybom do nižších častí potrubia, a zároveň ním preráža všetky zátky tvorené nahromadeným odpadom. Odpad sa dostáva cez vstup do potrubia von zo systému a následne sa vynáša do exteriéru. Účinok krtkovania kanalizácií sa zvyšuje, ak sú súčasne používané aj chemické prostriedky určené na starostlivosť o potrubia. Tento spôsob je veľmi účinný a zároveň šetrný. Absolútne nepoškodí kanalizačné rúrky a v interiéri vám nevznikne žiaden nežiaduci neporiadok. Krtkovanie kanalizácií je vhodné na spriechodnenie potrubí vedúcich z kuchyne, vane, umývadiel, WC a je ho možné použiť aj na zanesené vonkajšie kanalizácie.

Krtkovanie kanalizácie v Bratislave a okolí

Problém s upchatým a neodtekajúcim potrubím sa môže naskytnúť v každej domácnosti či prevádzke. Ak preto potrebujete krtkovanie kanalizácie v Bratislave a okolí, spoločnosť IN-kanál vám ho zabezpečí v čo najkratšom čase. Viac informácií sa dozviete na internetovej stránke inkanal.sk.