Prečo potrebujete z času na čas vypnúť

Keď prirovnáte človeka k športovcom, zistíte jednu zaujímavú skutočnosť.

Netrénujú dlhé hodiny každý deň. Síce trénujú pravidelne a tvrdo, majú medzi tréningami aj oddych. Vedia, že ich telo potrebuje čas na regeneráciu a nazbieranie síl. Svaly takisto nerastú, keď ste v posilňovni, ale keď docvičíte.

Prečo asi ľudia spia? Cez deň pracujú a v noci oddychujú, aby načerpali sily. Je to prirodzený cyklus ľudského organizmu.

Čo sa týka fyzickej stránky, je to úplne jasné. Po výkone potrebujete oddych. Keď už svaly nevládzu, ďalej nejdete.

Zaujímavé je, že z pohľadu ľudskej psychiky to platí rovnako. A hoci si to ľudia uvedomujú, vôbec sa tým neriadia, čo nie je dobré, lebo z dlhodobého hľadiska nadmerná psychická záťaž nepôsobí na náš organizmus priaznivo.

Preto si treba z času na čas dopriať aj „psychický spánok.“ To znamená zamerať svoju pozornosť na pozitívnejšie veci alebo robiť aktivity, pri ktorých vypnete svoje myšlienky a na čas necháte všetky starosti bokom.

Ideálne sú na to víkendové pobyty alebo pobyty s deťmi v Nízkych Tatrách v Hoteli Partizán. Či už pôjdete so svojou druhou polovičkou alebo so svojimi deťmi, budete sa môcť naozaj tešiť na relax, ktorý si budete môcť užiť.

V areáli aj okolí je naozaj čo robiť. Okrem lanového parku Tarzánia odporúčame aj výlety na bicykli, turistiku alebo Nordic walking v prírode Nízkych Tatier.

Pre trochu tradičnejší relax môžete v hoteli využiť aj rôzne wellness pobyty a užiť si procedúry od klasických masáží, cez lymodrenáž, po telové zábaly. Pre náročnejších sú tu aj SPA rituály pre revitalizáciu a uvoľnenie celého tela.

A aby toho nebolo málo, tak nezabudnite zájsť aj do okolitej krajiny. Už dávni myslitelia chodili do prírody, keď chceli inšpiráciu. Vedeli, že príroda v sebe obsahuje niečo čarovné a dokáže ľudskú myseľ uvoľniť a nabiť energiou, čo by za bežných podmienok nebolo možné. Turistické trasy sú priamo pred hotelom, takže ani nebudete musieť niekam chodiť autom.