Garážové brány: Ako nájsť správneho dodávateľa?

Firiem, ktoré sa zaoberajú dodávkou a montážou garážových brán, je na Slovensku toľko, že ich počet do istej miery môže komplikovať rozhodovanie o tom, ktorú z nich si vybrať. Poradíme vám, ako na to.

Pozor na cenu

Je celkom prirodzené, že aj v prípade garážových brán si dodávatelia konkurujú cenou. Je však veľmi dôležité všimnúť si, čo všetko cena zahŕňa. Často sa totiž stáva, že k lákavej cenovej ponuke vám dodávateľ v konečnom dôsledku pripočíta položky, o ktorých na úvod nebola reč. Ubezpečte sa preto, že v ponuke sa uvádza konečná suma, ktorá zahŕňa všetko potrebné pre výrobu, dodávku a montáž garážovej brány vrátane stavebnej pripravenosti, poradenstva, zaškolenia či výberu farebného odtieňa brány.

Kvalitní výrobcovia

Ani najtransparentnejšia cenová ponuka, najväčšia rýchlosť dodania, kvalita montáže či ústretový prístup nemôžu nahradiť kvalitu samotnej garážovej brány. Preto si u svojho dodávateľa skontrolujte, ktoré spoločnosti zastupuje ako partner alebo autorizovaný predajca. Na Slovensku existuje niekoľko firiem, ktoré spolupracujú výlučne s renomovanými európskymi dodávateľmi či dokonca lídrami na trhu v oblasti pohonov aj systémov pre automatizáciu vstupných brán. Odporúčame zamerať pozornosť týmto smerom.

Spoľahlivý servis a referencie

Pri výbere dodávateľa garážovej brány je rozumné orientovať sa aj podľa počtu jeho zákazníkov, referencií alebo dĺžky jeho pôsobenia na trhu. U spoločnosti, ktorá má vyše dvadsaťročnú tradíciu a tisícky spokojných klientov, môžete s vysokou pravdepodobnosťou očakávať nielen kvalifikovaných odborníkov, ale aj výborný servis s nadštandardnou rýchlosťou, ktorá súvisí s dostupnosťou komponentov v sklade vybranej firmy. Niektoré spoločnosti vám ochotne poskytnú servisné služby aj v prípade, že máte bránu značky odlišnej od ich dvorných dodávateľov.