DAIKIN: Tepelné čerpadlo vysokej kvality

V súčasnej dobe je veľmi diskutovanou témou úspora nákladov na domácnosti. Najväčším nákladom domácností sú energie, ktorých spotrebu sa snažia majitelia nehnuteľností znižovať na minimum. Znížiť spotrebu energie a súčasne si zaistiť dostatočné teplo, respektíve chlad v miestnostiach, vám umožní moderné tepelné čerpadlo Daikin. Spoločnosť Daikin je lídrom na trhu s tepelnými čerpadlami, klimatizáciami a ventilačnými systémami. V nasledujúcich riadkoch si o produktoch tejto významnej značky prezradíme viac informácií.

Bohaté produktové portfólio spoločnosti Daikin zahŕňa pestrú škálu zariadení, pričom veľkej popularite sa teší tepelné čerpadlo Daikin Altherma. Zariadenie je založená na technológii vzduch – voda a predstavuje komplexné riešenie pre vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody. Nespornou výhodou tepelného čerpadla je minimálna spotreba energie a zníženie emisií CO2.

Daikin Altherma sa vyznačuje vysokou energetickou účinnosťou, vďaka ktorej tepelné čerpadlo dokonale nahradí ostatné zdroje tepla. Tepelné čerpadlo využíva nevyčerpateľné teplo z okolitého prostredia, ktoré transformuje na energiu. Táto energia sa potom využíva na vykurovanie budovy či k ohrevu vody. Tepelné čerpadlo je ľahko a rýchlo nainštalované a vyznačuje sa minimálnou údržbou.

Aká existujú tepelné čerpadlá Daikin?

Značka Daikin má na tuzemskom trhu popredné postavenie a ponúka niekoľko produktových radov, pričom rad Daikin Alterma je najžiadanejšia. V tejto kategórii sa nachádzajú tri varianty riešenia. Prvou možnosťou je nízkoteplotné tepelné čerpadlo, ktoré zaisťuje maximálne pohodlie v domácnosti a minimalizuje náklady. Druhou možnosťou je vysokoteplotné čerpadlo, ktoré používa vonkajšiu tepelnú energiu k produkcii tepla, s ktorým sa potom ohrieva domácnosť. A treťou možnosťou je geotermálne tepelné čerpadlo, u ktorého je hlavný zdroj geotermálne teplo z hĺbky väčšej ako 5 metrov.