4 dôvody, prečo si zvoliť hliníkové vchodové dvere do domova

Keď príde na výber vstupných dverí pre dom, ľudia majú na výber z viacerých možností. Mali by s zvoliť plastové, drevené alebo hliníkové dvere? Každé jedny z týchto dverí sa odlišujú a majú svoje výhody aj nevýhody. V tomto článku sa pozrieme na dôvody, prečo by ste si mali vybrať práve hliníkové vchodové dvere.

Hliníkové dvere môžu byť širšie a vyššie než plastové dvere

Všeobecne, väčšina hliníkových dverí sú väčšie než plastové dvere. Zvyčajne majú výšku 2500 mm alebo vyššie a šírku 1200 mm alebo viac. Sú taktiež dostupné s oveľa viac sofistikovanými systémami. Môžete takto benefitovať z využitia celkového priestranstva a nepotrebujete zbytočné bočné alebo horné svetlá.

Majú viac skla a menej viditeľných rámov

Viete o tom, že hliníkové dvere sú až o 2,5x silnejšie než plastové dvere? Pokiaľ si zvolíte hliníkové dvere,  získate väčšiu odolnosť z dverí, ktoré sú taktiež tenšie. Hliníkové dvere sú taktiež dostupné v rôznych veľkostiach a umožňujú zaskleniť väčšiu oblasť. Pre vás to znamená atraktívnejšie, esteticky príjemnejšie dvere.

Majú diskrétny, až takmer neviditeľný materiál

Závesy typicky využívané na kompozitných a drevených dverách sú oveľa väčšie a viac rušivé než tie na hliníkových dverách. Je to kvôli tomu, že rám plastových dverí potrebuje posilnenie a ťažší materiál na podporu váhy krídla dverí.

Toto neplatí v prípade hliníkových dverí. Tie sú štíhlejšie a nepotrebujú žiadne posilnenie na pevný upevňovací bod. Závesy na hliníkových dverách sú ultra tenké a niektoré dvere ich majú dokonca úplne neviditeľné.

Lepšie ladia s oknami

Pokiaľ máte hliníkové dvere nainštalované doma alebo máte verandu či iné zasklenie, nepotrebujete kompozitné alebo plastové dvere, ktoré by sa líšili od vašich okien. Moderné hliníkové okná a dverové systémy sú vytvorené spolu podľa potreby. Majú tak jednotné zhodný dizajn.

Toto neplatí v prípade kompozitných dverí, kde je kompletne iný produkt vytvorený iným výrobcom. Pokiaľ už inštalujete hliníkové okná, môžete prispôsobiť ich línie s hliníkovými dverami, ktoré boli od začiatku navrhnuté tak, aby spolu pasovali.

Pre hliníkové vchodové dvere cena býva síce vyššia ako u iných typoch dverí, no zato majú aj vyššiu kvalitu. V porovnaní s inými typmi dverí sú silnejšie, majú diskrétnejší materiál a ladia s oknami.