Investičné zlato zachraňuje finančné úspory a je dobrou investíciou

Už v priebehu jarnej koronavírusovej pandémie padli tradičné bašty investorov – nízkorizikové fondy sa stali rizikovými, akciový trh sa zrútil, fungovať prestali i glorifikované nehnuteľnosti. Dnes je odpoveď na otázku, do čoho dnes investovať jediná: do zlata.

Nejde samozrejme o to, aby ste teraz utekali vykúpiť klenotníctva a pozlátili na Vianoce celú rodinuInvestičné zlato má len dve podoby: sú to investičné mince a investičné zlaté zliatky, ktoré sú snáď ešte známejšie pod názvom zlaté tehly. Takže žiadne akcie zlato ťažiacich firiem, ani surové zlato. Ale ani pamätné mince, ktorých hodnota sa stanovuje podľa iného vzorca.

Hovoríte si, že nie ste tak bohatou rodinou, aby ste začali kupovať zlaté tehly?

To je tradičný omyl. Do zlata dnes investujú bežné domácnosti a jedinci s klasickou výškou výplaty. Zlato má totiž unikátnu vlastnosť. Neodporúča sa k špekulatívnemu zbohatnutiu. Má však schopnosť uchovávať hodnotu majetku. Naviac vykazuje úžasnú stabilitu a dokonca rast hodnoty v dobách ekonomickej, pandemickej, politickej aj vojenskej neistoty.

Slovensko nevyrába investičné zlato

Zaujímavosťou je, že zlaté tehličky so slovenským pôvodom nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Na Slovensku sa preto predávajú zlaté tehly od švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Podobné je to so zlatými investičnými mincami. Hitom sú rakúske Wienner Philharmoniker, ale aj austrálske a kanadské investičné mince.

Je čas na nákup investičného zlata

„Zlaté mince a zlaté zliatky určené na bezpečnú investíciu do tohto drahého kovu predávame priamo v Bratislave viac ako 9 rokov,” hovorí Soňa Klempová, vedúca bratislavskej predajne špecializovanej na investičné zlato na Dunajskej ulici č. 68. Práve tu dostanete dobré rady k nákupu investičného zlata, ale môžete ho tiež rovno zakúpiť. „Za toto obdobie sme si získali dôveru 15 000 zákazníkov, ktorí si u nás pravidelne dopĺňajú svoje súkromné zlaté rezervy. Zlato dovážame priamo zo zahraničia, od dcérskej spoločnosti rakúskej centrálnej banky. Klienti tak majú istotu pôvodu a rýdzosti,” dodáva Soňa Klempová.

Zlato je možné nakúpiť aj v e-shope predajne Slovenske-mince.cz. Nákup je diskrétny, 100% bezpečný a zlato vám dôjde formou poistenej zásielky.

Nezabudnite, že iba pri nákupe zlatých zliatkov sa vyhnete platbe DPH. Vďaka tomu investičné zlato poráža iné drahé kovy – striebro, platinu, paládium, ale tiež diamanty, obrazy a starožitnosti.