Dlhé prsty zlodejov. Ako ochrániť štvorkolku pred krádežou

Dlhé prsty zlodejov. Ako ochrániť štvorkolku pred krádežou

Na Slovensku sa kradne rovnako ako inde v zahraničí. Čo sa autičkárov týka, majú najradšej automobily značky Volkswagen a v tesnom závese za véčkom sú Renaulty. Avšak zlodeji radi skúšajú svoje šikovné prstíky aj na iných vozidlách a strojoch. Napríklad na štvorkolkách. Vaša vytúžená štvorkolka môže zmiznúť behom jedinej noci. Ako je možné štvorkolku ochrániť pred zlodejmi?

Terénne vozidlá sú lákadlom

Štvorkolky ako terénne vozidlá dokážu zdolať hocičo, ale pred zlodejmi ich musíte ochrániť vy. Nielen motoristov zaujíma toto silné a húževnaté vozidlo. Pokladom je aj pre zlodeja. Štvorkolku najlepšie ochránite v zamknutej garáži. Ak si chcete byť stopercentne istí, že štvorkolka nedostane nožičky, nainštalujte do nej bezpečnostné prvky.

Základom je uzamknutie riadenia

Po odstavení štvorkolky mimo garáže nezabudnite vybrať z kufrov cenné veci. Následne urobte minimum v podobe uzamknutia riadenia. Stačí, aby ste aktivovali tento systém a kolesá budú zablokované. Je to však len malá finta, ktorá nezabráni zlodejom vziať, čo nie je ich. Druhou možnosťou sú zámky, ktoré sa dajú inštalovať na rôzne časti štvorkolky.

Zvýšte bezpečnosť vo vašej garáži

Niekedy ani garáž nie je dostatočne bezpečná. Ak vlastníte drahšie vozidlá, investujte do bezdotykového otvárania garáže, alarmu a kamerového systému. Nie každý vlastní garáž. Minimálne na zimu by ste mali štvorkolku umiestniť do krytého priestoru. Prenajmite si sklad a k zámku skladu pridajte masívnu reťaz. Čudovali by ste sa, ako obyčajná reťaz dokáže zabrániť zlodejom vniknúť do skladu. Pri kradnutí zohráva úlohu každá sekunda, takže reťaz ich môže od krádeže odradiť. Na škodu nie je, keď sa v blízkosti garáže alebo skladu nachádza dobre vycvičený strážny pes.

Nainštalujte do štvorkolky alarm

V špecializovaných obchodoch zoženiete alarmy, ktoré je možné nainštalovať do každého modelu štvorkolky. Štvorkolka Can-Am či stroj inej značky bude vďaka alarmu v bezpečí a vy informovaní o prípadnom pokuse o krádež. Inteligentné alarmy majú v systému inštalovanú dokonca navigáciu. V prípade odcudzenia môžete sledovať trasu zlodejov a štvorkolka bude rýchlejšie vypátraná. Alarm vysiela signály do mobilného telefónu. Dokáže detegovať iného šoféra ako majiteľa štvorkolky. Upozorní vás na otras alebo náraz, takže funguje tiež ako záchranný systém v prípade nehody.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.