Pri výbere pracovného oblečenia si dajte záležať

Montérky či poriadnu pracovnú obuv potrebujú nielen ľudia, ktorí pracujú na stavbe, ale aj tí, ktorí sa venujú práci na záhrade či okolo domu. Či už niečo doma prerábate, pristavujete alebo sa venujete fyzickej práci, kvalitné pracovné odevy by vo vašom šatníku určite nemali chýbať. Ochránia vás pred možnými úrazmi, ktoré sa na pracovisku môžu prihodiť, no okrem toho vám poskytnú dostatočné pohodlie, ktoré počas práci určite potrebujete.

Pri výbere vhodného pracovného oblečenia musíte počítať s tým, že by malo vydržať i v nepriaznivom či v chladnom počasí. Musí byť teda dostatočne teplé, pohodlné, praktické a väčšinou oceníme i to, keď majú vrecká, do ktorých si môžeme odložiť náradie.

Pohodlie je na prvom mieste!

Montérky, ale i pracovné rukavice, ktoré používate pri práci, sú od tých bežných omnoho pevnejšie a odolnejšie. Montérky musia počas práce človeka v prvom rade ochrániť, no mali by byť aj teplé a odolné voči vlhkosti. Čo sa týka rukavíc, tie by mali zabezpečiť pohodlnú prevádzku, no musia byť i pevné, aby ste sa pri práci nezranili. V pracovnom odeve pracujete, takže by vám nemal brániť v žiadnom pohybe. Preto si rozhodne nevyberajte príliš tesné montérky či moc malú pracovnú obuv, z ktorej by vás po pár hodinách boleli nohy.

Kvalitná pracovná obuv musí spĺňať niekoľko dôležitých požiadaviek, na ktoré by ste sa mali zamerať. Táto obuv je pevnejšia, vyššia od zeme a podrážka je o niečo hrubšia od bežnej obuvi. Obuv je samozrejme nepremokavá, stabilná a vyrobená z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči dažďu i snehu.

Nezabudnite na reflexné odevy

Reflexné oblečenie je potrebné najmä pre tých, ktorí pracujú v noci a nie sú na osvetlenom priestranstve. Mali by ste ich mať na sebe najmä kvôli tomu, aby ste na seba upozornili vodičov i ďalšie vozidlá, a to najmä počas nepriaznivého počasia. Buď si môžete vziať priamo reflexný kus oblečenia alebo aspoň prúžok na ruku či na nohu. Myslite však na to, že táto časť tela môže byť počas práci zakrytá, a preto je lepšie, keď dáte prednosť celkovému reflexnému oblečeniu.

Spoločnosť BORMIS s.r.o. ponúka širokú škálu pracovného oblečenia, pracovnej obuvi či ostatných potrebných pracovných doplnkov za prijateľné ceny. Kvalita, spokojní zákazníci a rýchlosť dodania je u nás na prvom mieste.

 

FOTO:  © Kurhan / Dollar Photo Club