Ako nové technológie zo smartfónov sa dostávajú aj do kategórie mid-range zariadení

Mobilné telefóny sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Vo väčšine prípadoch však prevláda všeobecný názor, že kvalitné zariadenia s najnovšími technológiami sú určené len pre horných 10%. Opak je však pravdou. Dnes mnoho etablovaných spoločností, ktoré pred niekoľkými rokmi začínali ako startupy, dnes pomaly ale isto dobíjajú trhy,

Ako sa technológie dostávajú aj do kategórie mid-range zariadení

Prvý kvartál tohto roka bola hojný na predstavenie viacerých zariadení. Napríklad sme sa mohli dočkať nového Samsungu Galaxy S10, zariadenia Xiaomi Mi 9, Huaweiu P30 a podobne. Vo svojej podstate všetky menované zariadenia priniesli niekoľko vychytávok, ktoré doteraz absentovali. Dobrým príkladom je skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji, ktorý bol koncom minulého roka veľkým trhákom. Dnes, sa táto technológia pomaly, ale isto dostáva aj do ďalších zariadení, a tak ako je to u všetkých technológií tak postupne sa dostávajú aj do kategórie cenovo dostupnejších zariadení.

Nové technológie, ktoré sa dostali na trh „len nedávno“ však už čoskoro s veľkou pravdepodobnosťou nájdeme aj v kategórii dostupnejších telefónov. Napríklad, takto dva roky dozadu skener tváre bol výsadou tých najdrahších zariadení, a dnes ho nájdeme aj v telefónoch strednej triedy. Dôvodov je viacero, ale tým najvýznamnejším je to, že nové technológie tlačia cenu tých „starých“ dole. Vo výsledku tak možno očakávať, že vychytávky, ktoré sa dnes zdajú nedostupné pre bežného človeka, tak na konci dňa sa stanú s odstupom času masovo dostupnými.

Využívajú to hlavne čínsky výrobcovia

Dostupnosť nových technológií využívajú vo svoj prospech hlavne čínsky výrobcovia, ako napríklad spoločnosti Xiaomi, Huawei, Vernee Mobile a ďalšie. Všetky menováne spoločnosti sa totiž snažia priniesť technologické novinky aj do kategórie dostupných zariadení. Napríklad, v prípade smartfónov Xiaomi nie je ničím neobvyklým, že aj v lacnejších zariadeniach s odstupom času nájdeme technologické novinky. V spojitosti dobrým biznis plánom, ako je napríklad rozširovanie ponuky zariadení možno do budúcna očakávať dostupnejšie a lacnejšie telefóny. Skvelým príkladom je spoločnosť Vernee Mobile, ktorá ponúka mobily online vo viacerých regiónoch. Napríklad na Slovensku, v Česku a v Poľsku od minulého roka má oficiálnu distribúciu, ktorá v kombinácii s cenou a zaujímavým hardwarom s podporou viacerých technológii v oblasti AI, oslovuje čoraz viac ľudí.

Zdroj: TS